LEKKOATLETYCZNA AKADEMIA SPORTU

Środy lekkoatletyczne to nowa forma zajęć dla dzieci w Plewiskach. Chcemy pokazać lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości, dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. Dlatego chcemy stworzyć program zajęć lekkoatletycznych dla dzieci z całej gminy Komorniki.

Zapraszamy do udziału w zajęciach dzieci od klasy czwartej szkoły podstawowej. Rodzice muszą wyrazić pisemną zgodę na uczestnictwo swoich dzieci w tych zajęciach. Będą one miały charakter gier i zabaw lekkoatletycznych, wykorzystujących naturalne formy oraz aktywność dzieci. Podczas zajęć nie zabraknie biegania, skakania czy sztafet biegowych. To będzie dobra zabawa, połączona z lekką atletyką.

Zajęcia prowadzić będą dyplomowani nauczyciele wychowania fizycznego. Gry i zabawy odbywać się będą w środy od godz. 16.30 na boisku z bieżnią lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej w Plewiskach, ul. Szkolna 64. Dziewczęta i chłopcy chcący uczestniczyć w zajęciach muszą posiadać strój sportowy oraz obuwie sportowe. Zapewniamy sprzęt sportowy z programu „Lekkoatletyka dla każdego”.