M40.pl Pozna? – KS Credo Futsal Pi?a

Data dodania: 9 grudnia 2013

IMG_0483

Niesamowite emocje towarzyszy?y spotkaniu V kolejki Lubuskiej Ligi Futsalu. Dru?yna M40.pl Pozna? go?ci?a w hali GOSiR w Komornikach niepokonan? do tej pory dru?yn? KS Credo Futsal Pi?a. Mecz zosta? okre?lony mianem Wielkich Derb?w Wielkopolski. Dodatkowym smaczkiem tego meczu by?a transmisja NA ?YWO w telewizji KP Sport.

Pocz?tek meczu nale?a? do gospodarzy, kt?rzy z impetem zaatakowali bramk? rywala. Swoje sytuacje mieli Przemys?aw Marciniak, Jacek Kalbarczyk, Wiktor Ka?mierczak oraz Miko?aj Bogucki. Niestety pi?ka ani razu nie wpad?a do bramki Credo Pi?a. Wraz z up?ywem czasu go?cie zaczynali dochodzi? do g?osu. W ?11 minucie po rzucie wolnym Jakub Skwarek wyprowadzi? Credo Futsal Pi?a na prowadzenie. Poznaniacy szybko jednak doprowadzili do wyr?wnania. Po podaniu Jacka Kalbarczyka Grzegorz Urba?ski z najbli?szej odleg?o?ci umie?ci? pi?k? w siatce. Gospodarze pr?bowali p?j?? za ciosem ale zdecydowanie nie ustawili tego dnia celownik?w. Najlepsz? szans? na prowadzenie mieli w 17 minucie. Rzut karny przed?u?ony wykonywa? Przemys?aw Marciniak ale ?wietn? interwencj? popisa? si? dobrze broni?cy tego dnia Adam Kujawski. Go?cie tak?e mieli swoje szanse. W 19 minucie przed szans? na strzelanie gola stan?? Jakub Skwarek. Na szcz??cie dla gospodarzy jego strza? z 10 metr?w min?? bramk? i pierwsza po?owa zako?czy?a si? remisem 1:1.

Druga cz??? gry by?a bardziej wyr?wnana. Prze?omowa dla przebiegu meczu okaza?a si? 24 minuta meczu. M40.pl Pozna? stan??o przed ogromn? szans? na zdobycie gola. Sam przed pust? bramk? znalaz? si? Piotr Zakrzewski. Niestety zamiast strzela? przyj?? pi?k?, kt?ra za chwil? pad?a ?upem bramkarza go?ci. W tym samym momencie do kontrataku ruszy? Mateusz Kostecki, kt?ry po otrzymaniu pi?ki od swojego golkipera przebieg? ca?e boisko i przy biernej postawie defensywy Pozna?skiej zdoby? gola. Kolejne minuty to pr?by strzelenia bramki przez gospodarzy i niezwykle gro?ne kontrataki go?ci. Spotkanie nabiera?o tempa. Najlepsz? okazj? w tym czasie mia? Piotr Zakrzewski, kt?ry bardzo dobrze min?? bramkarza, ale jego strza? z linii bramkowej wybili zawodnicy go?ci. Na 4 minuty przed ko?cem ekipa M40.pl wycofa?a bramkarza i w ten spos?b pr?bowa?a rozmontowa? bardzo skoncentrowan? obron? przeciwnika. Na dwie minuty przed ko?cem po bardzo ?adnej akcji kombinacyjnej przed szans? na zdobycie bramki stan?? kapitan Poznaniak?w Jacek Kalbarczyk ale po jego strzela pi?ka odbi?a si? od s?upka i wysz?a poza boisko. W samej ko?c?wce twardo graj?cy gospodarze pope?nili 6 przewinienie i podarowali w ten spos?b go?ciom przed?u?ony rzut karny. Do pi?ki podszed? bohater tego meczu Mateusz Kostecki, kt?ry pewnym strza?em pokona? broni?cego bramki M40.pl Marka Go?de. Gospodarze pr?bowali do samego ko?ca poprawi? wynik ale ich starania nie przynios?y ju? rezultatu. Ostatecznie w Wielkich Derbach Wielkopolski lepsi okazali si? gracze KS Credo Futsal Pi?a, kt?rzy pokonali M40.pl Pozna? 3:1.

Ju? teraz zapraszamy w najbli?sz? sobot?, 14.12.2013 o godz. 17:00 do hali GOSiR w Komornikach gdzie dru?yna M40.pl Pozna? podejmie zesp?? KS Orlik Mosina.