Powstaje park rekreacyjny w Plewiskach

„Rusza pierwszy etap budowy parku rekreacyjnego przy ul. Zielarskiej w Plewiskach. Koncepcja na zagospodarowanie tego terenu była uzgadniania z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych jeszcze w ubiegłym roku.  W pierwszym etapie, który ma się zakończyć w grudniu, w parku powstaną alejki spacerowe, stacja street work out oraz miejsca parkingowe. Wprowadzona zostanie zieleń parkowa z oświetleniem.

Etap drugi, przeznaczony do realizacji w 2018 r. to przede wszystkim budowa trawiastego boiska do piłki nożnej, kolejne alejki, nasadzenia i stacja street work out. Prace od połowy września będzie wykonywać Grupa Hydro Mosina.

Plewiska to najliczniej zamieszkiwana wieś w Gminie Komorniki, dlatego cieszymy się, że nasze starania o kolejny teren zielony w tej gęstej zabudowie przynoszą efekty. Zależy nam, by wspólnie z mieszkańcami stwarzać przestrzeń do aktywnego spędzania czasu, spacerów i odpoczynku.

W bezpośrednim sąsiedztwie parku znajduje się plac zabaw z boiskiem wielofunkcyjnym. Trwają też prace projektowe dla budowy ścianki do tenisa ziemnego, która już niedługo powstanie u zbiegu ulic Zielarskiej i prof. J. Kozłowskiego.”

                                                                                                         UG Komorniki

Park rekreacyjny w Plewiskach-projekt

Comments are closed.