Puchar dla Słowacji

 

Zwycięstwem drużyny słowackiej gminy Smiżany, zakończył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Samorządowych o Puchar Wójta Gminy Komorniki z okazji X-lecia GOSiR Komorniki.

W imprezie, rozegranej w hali GOSiR w Komornikach, udział wzięło sześć drużyn (w tym słowackie Smiżany oraz litewskie Podbrzezie), które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Od początku zawodów liderem była ekipa Powiatu Poznańskiego, która wygrała cztery pierwsze pojedynki. Kiedy Powiat Poznański stawał do walki z Gminą Smiżany, do zwycięstwa w turnieju potrzebował tylko remisu. Tymczasem Słowacy okazali się mistrzami taktyki i w skuteczny sposób wypunktowali rywali, zwyciężając 2:0, a jednocześnie triumfując w imprezie. Powiat Poznański zajął drugie miejsce, a na trzecim uplasowała się Gmina Dopiewo, która wyprzedziła gospodarzy turnieju lepszym wynikiem bezpośredniego meczu.

Podczas turnieju rozegrano konkurs rzutów karnych. Tutaj najskuteczniejszy okazał się Paweł Szmania z Gminy Dopiewo, który wykorzystał wszystkie rzuty karne w czterech seriach. Wybrano także „Najlepszą Drużynę Turnieju”, w której znaleźli się : Jakub Jezierski (Gmina Dopiewo), Andrzej Uziało (Gmina Podbrzezie), Damian Torba (Gmina Suchy Las), Andrzej Paluch (Powiat Poznański), Rasto Labanc (Gmina Smiżany) oraz Krzysztof Kucz (Gmina Komorniki).

Imprezę otworzył Marcin Adamski – przewodniczący Rady Gminy Komorniki, natomiast puchary i upominki po zakończeniu turnieju wręczał Jan Broda – wójt Gmina Komorniki. Na zakończenie udanej sportowo i organizacyjnie imprezy Dyrektor GOSiR Komorniki – Marcin Kaczmarek zaprosił wszystkich uczestników na kolejny turniej, jaki odbędzie się za rok.

  1. Gmina Smiżany            5          13       13‑3
  2. Powiat Poznański         5          12       11‑3
  3. Gmina Dopiewo            5          6         4‑15
  4. Gmina Komorniki          5          6         13‑9
  5. Gmina Podbrzezie        5          4         10‑11
  6. Gmina Suchy Las         5          3          4‑14

Fotogaleria:  https://photos.app.goo.gl/g2xgXV1JBP8VAxF72 

 

Comments are closed.