Srebro Kingi Kurkowiak w Zamościu

Data dodania: 24 marca 2017

Świetnie spisała się w mistrzostwach Polski juniorek, rozgrywanych w Zamościu, zapaśniczka UKS Grunwald Plewiska – Kinga Kurkowiak. Podopieczna trenera Romana Królińskiego wywalczyła srebrny medal w kategorii 72 kg i została wicemistrzynią Polski.

W pierwszej rundzie Kinga Kurkowiak pokonała Monikę Pędzińską (ULKS Olimpijczyk Chełm) 5:0, natomiast w drugiej rundzie wygrała z Adą Adaszek (KS Sobieski Poznań) 4:0. Te dwa zwycięstwa dały Kindze awans do finału kategorii 72 kg. W decydującym pojedynku lepsza od Kingi Kurkowiak okazała się Natalia Strzałka (ZKS Slavia Ruda Ślaska), zwyciężając 4:0.

Warto przy okazji dodać, że reprezentanci UKS Grunwald Plewiska z sukcesami walczyli w dwóch imprezach na początku 2017 roku. Podczas mistrzostw Wielkopolski rozegranych w Krotoszynie, zawodniczki i zawodnicy z Plewisk wywalczyli 13 medali: Złote krążki zdobyli: Jędrzej Jodłowski i Igor Płotkowiak; srebrne medale: Weronika Janowicz, Julia Czempińska, Marcin Czosnowski, Tobiasz Kupsik i Adam Kobyliński; natomiast brązowe medale: Ada Czempińska, Marta Sós, Igor Płotkowiak, Daniel Zakrzewicz, Jakub Narłowski i Szymon Schlabs. Drużynowo ekipa UKS Grunwald Plewiska zajęła 4. miejsce.

Z kolei podczas III Międzynarodowego Turnieju o Puchar Miasta Bielawa, zapaśniczki i zapaśnicy z Plewisk wywalczyli cztery medale: dwa złote – Olimpia Paczkowska i Marcin Czosnowski oraz dwa srebrne – Jędrzej Jodłowski i Igor Płotkowiak.