Wakacyjne spływy kajakowe

W ramach budżetu obywatelskiego powstał projekt „Spływów  kajakowych po jeziorze Rosnowskim i Chomęcickim” wspierany przez GOSiR Komorniki.

Ta nową, unikatową oferta skierowana jest  dla mieszkańców gminy Komorniki. Projekt zakłada organizację w sezonie letnim od lipca do sierpnia spływów na odcinku 8 – 10 km na Jeziorze Rosnowskim i Jeziorze Chomęcickim. W spływach jednorazowo weźmie udział 30 osób.

Podczas każdego spływu nad bezpieczeństwem uczestników czuwał będzie instruktor oraz ratownik w kajaku asekuracyjnym, a uczestnicy zostaną przeszkoleni i wyposażeni w kamizelki asekuracyjne. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Komorniki w różnym przedziale wiekowym. Niski stopień trudności spływu umożliwia uczestnictwo całych rodzin. Proponowana forma spływu to kajakarstwo nizinne, czyli szuwarowe, leniwe, bezpieczne pokonywanie akwenów wodnych w stabilnym kajaku turystycznym.

Na potrzeby uczestników spływu do dyspozycji będzie 13 kajaków dwuosobowych wraz z osprzętem. Dostępne będą również dwie plaże na początku i na końcu spływu, z możliwością bezpiecznego wodowania sprzętu pływającego. Na plaży znajdującej się na jeziorze Chomęcickim, która znajduje się w połowie proponowanej trasy uczestnicy będą mieli zaplanowany krótki odpoczynek regeneracyjny z możliwością wykąpania się w jeziorze.

Współorganizatorem przedsięwzięcia będzie KS Stomil Poznań, który na co dzień prowadzi sekcję kajakową. Klub w ramach potencjalnej współpracy oferuje profesjonalną obsługę spływów, wraz z możliwością przechowywania i transportu sprzętu.

Uczestników spływu obowiązywał będzie regulamin spływu.

Spływ dla mieszkańców będzie bezpłatny.

O uczestnictwie w spływach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają potwierdzającego maila po zakończeniu zapisów na dany termin.

Regulamin Spływu Kajakowego 2018

Zapisy

BRAK MIEJSC na wszystkie terminy spływów!

Comments are closed.