XV SPARTAKIADA MŁODZIEŻY ,,MŁODOŚĆ PONAD GRANICAMI”

W dniach 23-25.05.2018 r. w Komornikach odbyła się, już po raz piętnasty, Spartakiada Młodzieży pod hasłem ,,Młodość ponad granicami”. W tym roku na zaproszenie Wójta Gminy, Pana Jana Brody do Komornik przybyły zaprzyjaźnione szkoły z Kamienicy, Smiżan (Słowacja) oraz Podbrzezia (Litwa). Każdą reprezentację wspierali wójtowie, dyrektorzy szkół, radni gmin a gospodarzy również uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 2.

W czwartek, 24.05. 2018 zgodnie z tradycją Spartakiady odbyły się zawody sportowe. W tym roku wśród konkurencji znalazły się: piłka siatkowa dla dziewcząt, piłka nożna dla chłopców oraz dla 10-osobowych zespołów ( 5 chłopców i 5 dziewczynek) tor przeszkód oraz sztafeta lekkoatletyczna. Dużo emocji budziła także konkurencja VIP, która w tym roku polegała na drużynowym pokonaniu 1 km na ergometrach wioślarskich. Drużyna składała się z jednego reprezentanta gminy, jednego opiekuna, jednej dziewczynki i jednego chłopca. Każdy miał do pokonania 250 metrowy odcinek po czym następowała zamiana miejsc. Najszybsi na mecie byli reprezentanci Smiżan, następnie Komornik, Podbrzezia i Kamienicy.

Wyniki poszczególnych dyscyplin przedstawiały się następująco:

 

Piłka siatkowa

1 miejsce KOMORNIKI    

2 miejsce Podbrzezie

3 miejsce Kamienica

4 miejsce Smiżany

Piłka nożna

1 miejsce Kamienica

2 miejsce KOMORNIKI

3 miejsce Smiżany

4 miejsce Podbrzezie

Tor przeszkód

1 m-ce Podbrzezie

2 m-ce KOMORNIKI

3 m-ce Smiżany

4 m-ce Kamienica

Sztafeta Lekkoatletyczna

1 m-ce KOMORNIKI

2 m-ce Smiżany

3 m-ce Podbrzezie

4 m-ce Kamienica

W klasyfikacji generalnej, po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji, na podium stanęli gospodarze – Komorniki. Zaszczytne drugie miejsce przypadło naszym rodakom z Litwy, trzecie miejsce wywalczyli Słowacy a czwarte Kamienica. Ogromne brawa należą się naszemu zespołowi, który od pierwszych do ostatnich minut prezentował bardzo wysoki poziom nie tylko na boisku ale również poza nim. Ten upalny i pełen emocji dzień zakończył się uroczystym wręczeniem medali i pucharów a nastepnie wspólną dyskoteką.

W piątek, w ramach integracji oraz regeneracji sił po wyczerpujących zawodach, wszystkie drużyny wyruszyły do Poznania na Stary Rynek a następnie do Term Tarnowskich. Dzień Turystyczny zakończył się  po południu pożegnaniem zespołów, wymianą kontaktów i uścisków oraz zapewnieniem, że za rok spotkamy się znowu, tym razem w Kamienicy. Wszystkim , którzy przyczynili się do tak wspaniałej organizacji XV Spartakiady, na każdym etapie jej przygotowania z całego serca dziękujemy.

 

Naszą gminę reprezentowali:

 1. Joanna Kliks
 2. Martyna Peksa
 3. Marta Kuster
 4. Agata Kurczaba
 5. Laura Andrzejewska
 6. Joanna Kiełczewska
 7. Kinga Brych
 8. Daria Sobieralska
 9. Julianna Olejniczak
 10. Hanna Pieśniewska
 11. Kasper Sobieralski
 12. Adam Polechoński
 13. Łukasz Wojciechowski
 14. Dawid Mielczarek
 15. Dawid Kurasz
 16. Konstanty Łukasiewicz
 17. Marek Bielecki
 18. Mateusz Mączyński
 19. Mateusz Wieczorek
 20. Jan Anioła

 

 

Comments are closed.