ZaGraliśmy z WOŚP

Podczas XXVI Finału WOŚP i akcji „Gramy na sportowo” zebraliśmy dla Orkiestry kwotę 2723,18 zł. W tym roku  poza organizacją imprez sportowych, GOSiR przekazał na aukcje w SP nr 1 w Plewiskach bon na wynajęcie lodowiska (wylicytowany  za  1000 zł !).

14 stycznia br. odbyło się w obiektach sportowych  GOSiR-u kilka imprez sportowo-rekreacyjnych, w tym turniej piłki nożnej seniorów „O Puchar Wójta Gminy Komorniki”, turniej tenisa stołowego oraz rajd nordic walking ścieżkami WPN .

Dziękujemy wszystkim, którzy po raz kolejny zagrali razem z nami i pokazali swoje wielkie serca.

Tradycją naszej akcji jest rozgrywany w hali GOSiR Komorniki turniej piłkarski. W tym roku przystąpiło do niego 8 drużyn seniorskich, które rywalizowały w dwóch grupach rozgrywając mecze systemem „każdy z każdym”. W grupie A rywalizowały zespoły: Akademia Piłkarska Reissa, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Lechia Kostrzyn oraz Grom Plewiska. Natomiast w grupie B wystąpili: Piast Kobylnica, Wielkopolska Komorniki, Huragan Pobiedziska i Wełna Skoki. Najlepszym zespołem w grupie A okazał się Grom Plewiska a drugą drużyną, która awansowała do gier półfinałowych była Lechia Kostrzyn. Pierwsze miejsce w grupie B zajęli zawodnicy Wielkopolski Komorniki, a drugie przypadło drużynie Huraganu Pobiedziska. Finał rozgrywek zakończył się minimalnym zwycięstwem zawodników Grom Plewiska i to oni zostali triumfatorem halowego turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Komorniki. Królem strzelców z 8 bramkami został Dawid Jasiński z Wełny Skoki, najlepszym zawodnikiem wybrano Arkadiusza Trzcińskiego z Gromu Plewiska, a najlepszym bramkarzem został Dominik Sobel z Lechii Kostrzyn.

Klasyfikacja końcowa:   

  1. Grom Plewiska
  2. Lechia Kostrzyn
  3. Wielkopolska Komorniki
  4. Huragan Pobiedziska
  5. Wełna Skoki
  6. Tarnovia Tarnowo Podgórne
  7. Piast Kobylnica
  8. Akademia Piłkarska Reissa

Tegoroczny Turniej tenisa stołowego zgromadził łącznie 50 zawodników. Zawody zostały rozegrane w następujących kategoriach: Kobiety, Dziewczynki SP, Chłopcy SP kl. I-III, Chłopcy SP kl. IV-VI, Chłopcy szkół gimnazjalnych, Seniorzy oraz Weterani. Jest nam bardzo miło, że odwiedzili nas zawodnicy z klubów z Lubonia, Czempinia, SP nr 1 w Luboniu, Poznania, a także z Komornik i okolic.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Dziewczęta:

1 miejsce – Klaudia Kostyk

2 miejsce – Matylda Paterska

3 miejsce – Anna Bendowska

Kobiety:

1 miejsce – Joanna Szcześniak

2 miejsce – Katarzyna Żurawska

3 miejsce – Dominika Kluj

Chłopcy SP kl. I – III:

1 miejsce – Oliwier Ortyl

2 miejsce – Wiktor Pajączkowski

3 miejsce – Krystian Nowak

Chłopcy SP kl. IV – VI:

1 miejsce- Kamil Kostyk

2 miejsce – Jakub Wachowiak

3 miejsce – Jakub Moś

Chłopcy szkół gimnazjalnych:

1 miejsce – Jakub Sawicki

2 miejsce – Filip Laś

Seniorzy:

1 miejsce – Robert Krupa

2 miejsce – Tomasz Sangowski

3 miejsce – Tomasz Pinkowski

Weterani:

1 miejsce – Jacek Waskowski

2 miejsce – Piotr Raptis

3 miejsce – Krzysztof Grausz

Puchary i nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom wręczył Dyrektor GOSiR Komorniki Marcin Kaczmarek oraz trenerka i sędzia główny zawodów Adrianna Drgas. Serdecznie podziękowania dla kibiców za doping i miłą atmosferę.

Rekordowa liczba uczestników- bo prawie czterdziestu, pojawiła się na rajdzie nordic walking „Marsz z WOŚP”. Uczestnicy pod okiem instruktorów NW Romana i Doroty Kaczmarek pokonali trasę ponad 7 km ścieżkami Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Zapraszamy na kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w przyszłym roku i mamy nadzieję, że podczas XXVII finału pobity zostanie kolejny rekord.

 

Comments are closed.