Zakończenie Grand Prix WPN 2017 w Nordic Walking

Prawie 140 osób wzięło udział w finałowych zawodach Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego w Nordic Walking, których organizatorem była gmina Komorniki.

W tym roku mija 60 lat od powstania Wielkopolskiego Parku Narodowego. Z tej okazji na terenie gmin: Mosina, Puszczykowo, Stęszew i Komorniki – partnerów i inicjatorów projektu „Aktywna Trójka – trasy trzech aktywności po WPN”, odbyło się Grand Prix Nordic Walking. Celem tych zawodów było propagowanie zdrowego stylu życia, a jednocześnie promocja najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w naszym regionie. I to z pewnością się organizatorom udało.

Zawody toczyły się w tym roku w czterech terminach: 22 kwietnia (organizatorem była Mosina), 11 czerwca (Puszczykowo), 3 września (Stęszew), aby zakończyć się 15 października (Komorniki) na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. W finałowej imprezie uczestnikom dopisała aura, a wszyscy kończyli marsz w znakomitej kondycji.

7,5-kilometrową trasę po Wielkopolskim Parku Narodowym jako pierwszy przemaszerował Sebastian Rajewski (Piła) z czasem 45:16 min. Za nim finiszowali: 2. Piotr Orywał (Poznań) – 46:59, 3. Łukasz Rembarz (Krosinko) – 47:10, 4. Agnieszka Mielecka (Gąsawa) – 47:32, 5. Robert Adamski (Luboń) – 49:31, 6. Mateusz Orywał (Poznań) – 49:39, 7. Sławomir Rosadziński (Leszno) – 49:49, 8. Jan Stanisławski (Poznań) – 50:45, 9. Bronisław Sikora (Leszno) – 51:00, 10. Bartosz Morawski (Rogalinek) – 51:02

WYNIKI:Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego 2017 w Nordic Walking OPEN KOMORNIKI

Wśród mieszkańców gminy Komorniki na 1. miejscu w zawodach uplasowała się w kat. kobiet Falkowska Beata z Wir, na 2. Krakowiak Małgorzata (Wiry), a na 3 Skowrońska Dominika (Plewiska). Wśród mężczyzna 1 miejsce zajął Zawisła Stanisław (Plewiska), 2. Falkowski Piotr (Wiry), a 3. Osuchowski Robert (Komorniki).

Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego na terenie Muzeum w Szreniawie. Uczestnicy zawodów, wraz z towarzyszącymi im rodzinami, nie tylko mogli zjeść ciepły posiłek, ale też zapoznać się z zasobami jedynego w Polsce Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego.

Po wręczeniu pucharów i upominków za udział w czwartych zawodach, uczestnicy zostali nagrodzeni w poszczególnych kategoriach w klasyfikacji generalnej Grand Prix WPN. Panie i panowie startowali w pięciu kategoriach wiekowych oraz kategorii open.

Trzeba dodać, że Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego 2017 w Nordic Walking, to wspólna inicjatywa czterech gmin: Mosiny, Puszczykowa, Stęszewa i Komornik. Władzom gmin, władzom Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz kierownictwu Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego należą się podziękowania za organizację tegorocznych zawodów. Organizatorzy zapowiedzieli, że będą kontynuowali imprezę także w 2018 roku.

Tegoroczny finał Grand Prix nie miałby tak dobrej oprawy, gdyby nie pomoc wielu firm, które przygotowały posiłek oraz upominki dla uczestników. W tej grupie znalazły się: Piekarnia- Cukiernia Nowaczyk, sklep sportowy allsports.pl, dystrybutor wody Staropolanka Aquaservice Łęczyca oraz firma Marago Fit.

Galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/F0r6dAdtWEW0Wij62 

 

                                                              

Comments are closed.