Zebraliśmy 14 litrów krwi podczas turnieju charytatywnego

Tegoroczna siódma edycja akcji charytatywnej odbywała się pod hasłem „Dar krwi ‑ Gramy z Patrykiem”. Turniej piłki nożnej GOSiR Komorniki CUP U-10 oraz pokaz Adriana Duszaka, międzynarodowego mistrza freestyle football, przyniósł nie tylko sportowe emocje, ale też potrzebną krew. W niedzielę 21 stycznia, w czasie pojedynków w hali GOSiR przy ul. Polnej 37 w Komornikach, zebrano 14 litrów krwi, a dwie osoby zakwalifikowano do bazy dawców szpiku. Krew przekazano do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

W turnieju dziesięciolatków zagrało tradycyjnie osiem zespołów, które najpierw toczyły pojedynki w dwóch grupach eliminacyjnych. Potem rozgrywano pojedynki półfinałowe, a na koniec mecze o poszczególne miejsca w turnieju. W pojedynku o 7. miejsce Grom Plewiska zwyciężył Avię Kamionki 2:0. Piątą lokatę zajęła ekipa Canarinhos Skórzewo po wygranej z Nowotomyską Akademią Piłkarską z Nowego Tomyśla 2:1. Dwa ostatnie spotkania o miejsca trzecie i pierwsze były wyrównane, a zakończyły się dopiero po serii rzutów karnych. Wielkopolska Komorniki zajęła trzecią pozycję, wygrywając po karnych z Orłami Komorniki 2-1 (mecz zakończył się remisem 1:1). Z kolei Ministranci Wiry wygrali turniej, zwyciężając w rzutach karnych Wartę Poznań 2-1 (mecz zakończył się bezbramkowym remisem).

Organizatorzy nagrodzili wyróżniających się zawodników z poszczególnych drużyn. W tym gronie znaleźli się: Jakub Makowski (Ministranci Wiry), Bartosz Cyprysiak (Canarinhos Skórzewo), Patryk Schulz (NAP Nowy Tomyśl), Karol Pachla (Wielkopolska Komorniki), Radosław Piskor (Warta Poznań), Tymoteusz Koźlik (Avia Kamionki), Filip Piątkowski (Grom Plewiska) i Gabriel Obyrtacz (Orły Komorniki).

DAR_KRWI-GOSiR_Komorniki_CUP_21stycznia2018 – tabele_grupowe

DAR_KRWI-GOSiR_Komorniki_CUP_21stycznia2018 – wyniki końcowe

Nie zawiódł także Adrian Duszak, mistrz piłkarskiej żonglerki, który zaprezentował niesamowite umiejętności. Do wspólnej zabawy zaprosił uczestników piłkarskiego turnieju. Młodzi futboliści przekonali się, jak trudno panować nad piłką w różnych sytuacjach. Wszyscy świetnie się bawili i zapewne za rok znowu staną do rywalizacji w turnieju charytatywnym.

Galeria zdjęć fot. Tomasz Kamiński https://photos.app.goo.gl/1xxqwasmeGcqGDnB2

 

Comments are closed.