AKTYWNA TRÓJKA

Zróżnicowane ukształtowanie terenu oraz wyjątkowe walory przyrodniczo-krajobrazowe Wielkopolskiego Parku Narodowego, stanowią doskonałe miejsce do uprawiania różnych form rekreacji. Z myślą o aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu przez cały rok, z inicjatywy Gmin: Mosina, Puszczykowo, Komorniki i Stęszew, przy współpracy WPN powstał projekt pn. „Aktywna Trójka” – trasy trzech aktywności po Wielkopolskim Parku Narodowym.

W ramach przeprowadzonych prac została wyznaczona sieć tras w formie zamkniętych pętli, przeznaczona do uprawiania nordic walking, biegania, a w zimie dla narciarstwa biegowego. Ta unikatowa w Wielkopolsce sieć ponad 55 km oznakowanych tras o różnej długości i stopniu trudności, poprowadzona jest po najciekawszych kulturowo i krajobrazowo miejscach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dodatkowym jej atutem jest lokalizacja, dostępność parkingów i miejsc wypoczynku na trasach oraz bliskość miasta Poznania, co sprawia, że Wielkopolski Park Narodowy może być miejscem atrakcyjnym zarówno na weekendowe wycieczki, jak i na codzienne treningi.

Na całym terenie objętym projektem znajdują się cztery pętle: mosińska ( 7,4 km), stęszewska (12,2km), komornicka (10,1km) i puszczykowska (20 km), powiązane trzema łącznikami (5,7 km), dzięki czemu pętle można ze sobą łączyć i dowolnie wydłużać o kolejne kilometry w zależności o kondycji i zainteresowania. W ramach projektu zostały postawione elementy małej infrastruktury turystycznej, w tym tablice z mapą tras oraz  oznakowanie pętli. Do dyspozycji użytkowników są także toalety typu toi toi. Została także wydana mapa z opisami tras oraz w wersji do pobrania na stronach internetowych partnerów.

Zapraszamy na trasy !!!

mapa 3 aktywnosci

Galeria zdjęć konkursowych z tras „Aktywnej trójki”: