Bezpieczne KĄPIELISKA

Data dodania: 17 czerwca 2020

            W tym roku kąpieliska w Chomęcicach i Jarosławcu uruchomione zostaną  już 20 czerwca, a sezon zakończy się 31 sierpnia. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się czuwać będzie codzienne w godz. 11.00-19.00 wykwalifikowana kadra ratownicza.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną  bardzo ważne jest przestrzeganie regulaminu i nowych zasad bezpieczeństwa panujących na kąpieliskach. Warto pamiętać o unikaniu zatłoczonych miejsc, zachowaniu dystansu(2m) oraz regularnej dezynfekcji rąk.

 W Chomęcicach oprócz kąpieli wodnych zapraszamy do aktywnego korzystania z plaży, na terenie której dostępne będzie boisko do piłki plażowej , plac zabaw dla dzieci i miejsce na ognisko. Ponadto udostępniona będzie przebieralnia oraz sanitariaty. W tym roku planowane jest także założenie monitoringu,  co ma poprawić bezpieczeństwo  i zahamować  akty wandalizmu na tym terenie.

Znacznie mniejsze kąpielisko w Jarosławcu leży na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego i wyróżnia się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi. Kąpiących obowiązuje tutaj także regulamin Parku.

 Organizatorem obu kąpielisk jest GOSiR Komorniki, a nadzór epidemiologiczny sprawuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu.