Druga edycja Grand Prix WPN w Nordic Walking na finiszu

Prawie 100 osób wzięło udział w finałowych zawodach Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego 2018 w Nordic Walking, których organizatorem była gmina Komorniki.
Na terenie gmin: Mosina, Puszczykowo, Stęszew i Komorniki – partnerów i inicjatorów projektu „Aktywna Trójka – trasy trzech aktywności po WPN”, odbyło się Grand Prix Nordic Walking. Celem tych zawodów było propagowanie zdrowego stylu życia, a jednocześnie promocja najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w naszym regionie. I to z pewnością się organizatorom udało.
Zawody toczyły się w tym roku w czterech terminach: 28 kwietnia (organizatorem była Mosina), 17 czerwca (Puszczykowo), 2 września (Stęszew), aby zakończyć się 13 października (Komorniki) na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. W finałowej imprezie uczestnikom dopisała naprawdę wspaniała aura, a wszyscy kończyli marsz w znakomitej kondycji.

7-kilometrową trasę po Wielkopolskim Parku Narodowym jako pierwszy przemaszerował Sebastian Rajewski (Piła) z czasem 45:10 min. (był pierwszy także przed rokiem). Za nim finiszowali: 2. Patryk Skrzypczak (Trzciel) – 46:22, 3. Agnieszka Mielecka (Gąsawa) – 46:56, 4. Łukasz Rembarz (Krosinko) – 47:35, 5. Małgorzata Szczudlik (Trzemeszno) – 47:56, 6. Bartosz Morawski (Rogalinek) – 50:27, 7. Grzegorz Mądry (Trzemeszno) – 51:03, 8. Wojciech Cholewiński (Murowana Goślina) – 51:09, 9. Sławomir Rosadziński (Leszno) – 51:11, 10. Angelika Płachcińska (Trzemeszno) – 51:12. Pełne wyniki znaleźć można pod adresem internetowym: http://www.maratonczykpomiarczasu.pl

Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego na terenie Muzeum w Szreniawie. Uczestnicy zawodów, wraz z towarzyszącymi im rodzinami, mogli zjeść m.in. ciepły posiłek oraz wyroby firmy Nowaczyk Cukiernia Komorniki. Bony dla zwycięzców zawodów w Komornikach ufundował Gosir Komorniki i AllSports.pl . Po wręczeniu pucharów i upominków za udział w czwartych zawodach, uczestnicy zostali nagrodzeni w poszczególnych kategoriach. Panie i panowie startowali w kilku kategoriach: K i M OPEN, K i M16, K i M30, K i M40, K i M50 oraz K i M60+. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy: harcerzy, Straży Gminnej i OSP Plewiska, dzięki którym uczestnicy GP zapewnione mieli bezpieczeństwo na trasie zawodów.

Trzeba dodać, że Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego 2018 w Nordic Walking, to wspólna inicjatywa czterech gmin: Mosiny, Puszczykowa, Stęszewa i Komornik. Władzom gmin, władzom Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz kierownictwu Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego należą się podziękowania za organizację tegorocznych zawodów. Organizatorzy zapowiedzieli, że będą kontynuowali imprezę także w 2019 roku.

Link do galerii zdjęć fot. Tomasz Kamiński    https://photos.app.goo.gl/bJeAuMwkztuFQUd97

AppleMark

Comments are closed.