Druga wygrana Ukrainy

Data dodania: 11 października 2021

Stadion GOSiR w Plewiskach był miejscem drugiego zwycięstwa młodych piłkarzy Ukrainy podczas turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U-19. W sobotę 9 października drużyna Ukrainy pokonała Finlandię 2:1 (1:1).

Od początku spotkania drużyna ukraińska miała przewagę, ale to mądrze grający Finowie objęli prowadzenie w 21. minucie. Najpierw wywalczyli rzut rożny, który dokładnie wykonał Pyyhtia i w spory zamieszaniu piłka wpadła do bramki rywali. Wydawało się, że był to gol samobójczy, ale ostatecznie ostatnim, który dotknął piłki był fiński obrońca Jesse Nikki. Ukraińcy natarli z jeszcze większą determinacją. Próbowali akcji ofensywnych po obu stronach boiska. Wreszcie po rzucie rożnym, do piłki dopadł poza polem karnym Yehor Yarmoliuk i płaskim strzałem w długi róg dał remis swojej drużynie. Na pewno zdecydowanie lepiej mógł się zachować bramkarz Finlandii. W drugiej połowie ukraiński zespół dążył do zdobycia drugiej bramki. Prawą strona boiska popędził Nazar Voloshyn, ograł dwóch obrońców i został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza rywali. Łotewski arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą okazał się Ivan Łosenko i Ukraina pokonała Finlandię 2:1.

W drugim sobotnim spotkaniu tej grupy eliminacyjnej, reprezentacja Polski pokonała w Swarzędzu drużynę Malty 4:0 (2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Adrian Bukowski, Daniel Hoyo-Kowalski, Aleksander Buksa i Piotr Starzyński. Czy jednak biało-czerwoni awansują do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw Europy, przekonamy się we wtorek 12 października. Tego dnia odbędą się o godzinie 13.00 dwa ostatnie pojedynki: Polska – Ukraina (Grodzisk Wielkopolski) i Finlandia – Malta (Swarzędz). Do następnej rundy eliminacji ME U-19 awansują dwa najlepsze zespoły.

wyniki 2. kolejki spotkań

Ukraina – Finlandia 2:1 (1:1)

0:1 – Nikki (21), 1:1 – Yarmoliuk (36), 2:1 – Łosenko (75-karny).

Polska – Malta 4:0 (2:0)

1:0 – Bukowski (20), 2:0 – Hoyo-Kowalski (37), 3:0 – Buksa (81-karny), 4:0 – Naugebauer (90+3).