Efektowny finisz Polek

Data dodania: 11 października 2022

Polskie piłkarki udanie zakończyły wielkopolski turniej 1. rundy eliminacji do mistrzostw Europy do lat 19. Biało-czerwone w trzecim spotkaniu grupowym, jaki odbył się na stadionie GOSiR w Plewiskach, pokonały wysoko drużynę Irlandii Północnej 8:0 (4:0). To efektowne zwycięstwo, a także wynik drugiego meczu Francji z Irlandią (1:0), sprawiły że biało-czerwone zajęły drugie miejsce w tym turnieju i wiosną 2023 roku, zagrają w decydującej fazie eliminacji do finałów mistrzostw Europy.

Polki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że ich ewentualne, wysokie zwycięstwo z ostatnimi rywalkami, może dać im drugą lokatę. Od początku meczu nasze piłkarki ruszyły do ataku i po niespełna trzech minutach prowadziły 1:0, po efektownej przewrotce Natalii Rohn. Ta sama zawodniczka podwyższyła rezultat w 19. minucie, kiedy po jej „główce” piłka po raz drugi znalazła drogę do irlandzkiej siatki. Biało-czerwone wcale nie zamierzały się zatrzymywać w swoich dążeniach do kolejnych goli. Jeszcze w pierwszej połowie dwie piękne bramki zdobyła najlepsza polska snajperka w tej imprezie Magdalena Sobal, a tuż po przerwie jeszcze raz trafiła do siatki. Rywalki co prawda traciły kolejne gole, ale ambitnie walczyły o zmianę niekorzystnego rezultatu, co dawało szanse polskim piłkarkom na następne bramki. Nasze zawodniczki były bezlitosne i strzeliły jeszcze trzy gole – dwa zdobyła Martyna Duchnowska, a jednego Oliwia Katowicz. Po ostatnim gwizdku Polki mogły się cieszyć z takiej wygranej, tym bardziej, że z Pobiedzisk nadeszła informacja, że Francja pokonała Irlandię 1:0. To oznaczało, że biało-czerwone zajęły drugie miejsce w turnieju rozgrywanym w Plewiskach, Swarzędzu i Pobiedziskach.

Polska – Irlandia Północna 8:0 (4:0)

1:0 – Natalia Rohn (3), 2:0 – Rohn (19), 3:0 – Magdalena Sobal (28), 4:0 – Sobal (38), 5:0 – Sobal (49), 6:0 – Oliwia Katowicz (54), 7:0 – Martyna Duchnowska (84), 8:0 – Duchnowska (89).

Polska: Seweryn – Jędrzejewska, Cygan, Bieszczad, Kazanowska – Domin (58. Dąbrowska), Katowicz (71. Piksa), Gąsiorek (79. Bałdyga) – Sobal, Rohn (58. Duchnowska), Krezyman (58. Kozarzewska).