Emocje do ostatniego meczu

Data dodania: 2 grudnia 2019

To już piąta edycja GOSiR Komorniki Cup Halowej Ligi Dzieci w piłce nożnej. 23 listopada i 1 grudnia dzieci rocznika 2007 i młodsi rozegrały dwa turnieje, które nie tylko wyłoniły zwycięzcę, ale też były przede wszystkim znakomitą zabawą dla najmłodszych.

Tradycyjnie już w imprezie w hali GOSiR przy ul. Polnej 37 w Komornikach, wzięło udział siedem drużyn. Tym razem grały po dwa zespoły Warty Poznań, Gromu Plewiska oraz Wielkopolski Komorniki i po raz pierwszy wystąpiła drużyna dziewcząt Szkoły Futbolu Lejdis z Lubonia.

Po pierwszym turnieju liderem pozostał zespół Warty Białych z przewagą jednego punktu nad Wartą Zielonych. Drugi turniej był emocjonujący, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatniego pojedynku imprezy. Dramatycznych rozstrzygnięć nie brakowało też w innych meczach. Jak choćby w spotkaniu Warty Zielonych z Gromem B. Jeszcze 40 sekund przed końcem Zieloni prowadzili 3:2, ale 32 sekundy przed ostatnia syreną chłopcy z Gromu B wyrównali na 3:3. Nie utrzymali jednak tego wyniki, bo 2 sekundy! przed końcem Zieloni przypieczętowali wygraną 4:3!

W ostatnim meczu wspomniana drużyna Warty Zielonych musiała pokonać Wielkopolskę B Komorniki, aby wygrać turniej. Wszystko dobrze układało się do ostatnich fragmentów pojedynku. Zieloni prowadzili 1:0, jednak ambitnie walczący komorniczanie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść 2:1. Tak więc zwycięzcą imprezy została ekipa Warty Białych, która zgromadziła 29 punktów. Zieloni musieli zadowolić się drugą pozycją (28 pkt.), a trzecie miejsce zajął zespół Wielkopolski A Komorniki (22 pkt.).

Wszyscy uczestnicy dwóch turniejów zostali nagrodzeni medalami i upominkami, a drużyny otrzymały puchary. Trenerzy poszczególnych zespołów wybrali także najlepszych graczy. W tym gronie znaleźli się: Martyna Przybylska (SF Lejdis Luboń), Jeremiasz Jiga (Wielkopolska A Komorniki), Michał Mazurek (Grom A Plewiska), Maksymilian Zientek (Wielkopolska B Komorniki), Jakub Jarzębowski (Warta Poznań Zieloni), Dawid Nettmann (Warta Poznań Biali) i Aleksander Wajcht (Grom B Plewiska). Wyróżnienie otrzymali piłki.

W dwie nadchodzące niedziele: 8 grudnia i 15 grudnia do rywalizacji stanie siedem drużyn z rocznika 2010 i młodszych. Piąta edycja Halowej Ligi Dzieci trwa więc w najlepsze.