Gmina Komorniki ponownie wyróżniona

Gmina Komorniki po raz kolejny została wyróżniona tytułem „Sportowa Gmina” podczas 19. Gali Sportowa Polska, jaka w dniu 26 września odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Klub Sportowa Polska, organizator 19. edycji Gali, wyróżnił podmioty działające na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych. Przedstawiciele najaktywniejszych samorządów i firm, dzięki zaangażowaniu i działalności, których baza sportowo-rekreacyjna w naszym kraju jest z roku na rok coraz lepsza i nowocześniejsza, odebrali zasłużone nagrody z rąk najlepszych polskich sportowców – olimpijczyków: Andrzeja Suprona, Otylii Jędrzejczak, Katarzyny Woźniak, Konrada Niedźwieckiego, Piotra Świerczewskiego oraz aktora Tomasza Stockingera.

Wyróżnienie dla gminy Komorniki, w imieniu Jana Brody, wójta gminy, odebrał Marcin Kaczmarek, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach.

Należy przypomnieć, że GOSiR Komorniki jest organizatorem ponad 60 zawodów sportowych rocznie o zasięgu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W mijającym roku nie brakowało również nowych imprez sportowych, ale też akcji, skierowanych do najmłodszych. Ponadto komornicki GOSiR zarządza prawie dwudziestoma obiektami sportowymi, z których wiele spełnia standardy i certyfikaty dla obiektów na poziomie najważniejszych rozgrywek krajowych. W ostatnich dwóch latach w gminie zbudowano salę sportową oraz boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach, zamontowano siłownię zewnętrzną w Łęczycy przy ul. Poznańskiej, wyremontowano nawierzchnię poliuretanową na boisku wielofunkcyjnym w Plewiskach przy ul. Zielarskiej oraz kompleksie Orlik w Wirach przy ul. Dworcowej/Podleśnej, zmodernizowano płytę audytoryjną stadionu w Plewiskach przy ul. Szkolnej, zmodernizowano pokrycie dachowe obiektu sali sportowej w Komornikach przy ul. Polnej oraz poprawiono elewację ściany konstrukcyjnej schodów części obiektu sportowego stadionu GOSiR w Plewiskach.

W kolejnych latach gmina ma w planach budowę pełnowymiarowego boiska z nawierzchnią z trawy syntetycznej wraz z zapleczem szatniowym w Szreniawie, budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach oraz budowę obiektu rekreacyjno-sportowego w Plewiskach przy ul. Zielarskiej – m.in. boisko, stacje street workout, czy plac zabaw.

Gmina Komorniki od wielu lat inwestuje w sport i rekreację, propaguje zdrowy i aktywny styl życia.

 

 

 

Comments are closed.