Graliśmy sportowo podczas WOŚP

   Zagraliśmy na sportowo podczas 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznej akcji na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach zebraliśmy 2580,52 złotych, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W tym roku w hali GOSiR odbył się halowy turniej seniorów piłce nożnej o puchar wójta gminy Komorniki, w którym uczestniczyło osiem drużyn. W hali przy ul. Jeziornej odbył się powiatowy turniej tenisa stołowego z udziałem prawie 40 uczestników, a kilkanaście osób wzięło udział w rajdzie nordic walking po Wielkopolskim Parku Narodowym.

W turnieju piłkarskim przez kilka godzin trwała interesująca i zacięta walka o zwycięstwo. Zespoły podzielone na dwie grupy najpierw rozegrały eliminacje, a potem stoczyły walkę o poszczególne miejsca w imprezie. W półfinałach ekipa TPS Winogrady Poznań przegrała z Olimpią Poznan 2:3, natomiast w meczu Piasta Kobylnica z Tarnovią Tarnowo Podgórne pad remis 2:2, a w rzutach karnych lepszy był Piast wygrywając 3-2. Siódme miejsce w turnieju zajął Grom Plewiska po wygranej z Huraganem Pobiedziska 3:0. Piątą lokatę wywalczyła drużyna Wielkopolska Komorniki po zwycięstwie ze Szturmem Junikowo Poznań 1:0. W bojach o podium rozstrzygnięcia zapadły po rzutach karnych. W pojedynku o trzecią pozycję Tarnovia po remisie z TPS Winogrady 2:2, wygrała w rzutach karnych 9:8. Z kolei w finale Piast Kobylnica po remisie z Olimpią również 2:2, okazał się lepszy w rzutach karnych, zwyciężając 3-2. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Sławomira Urbaniaka (Olimpia), najlepszy bramkarzem został Bartosz Kowalski (Piast Kobylnica), a najskuteczniejszym strzelcem – Szymon Nowacki (Tarnovia).

W hali przy ul. Jeziornej toczył się natomiast turniej tenisa stołowego z udziałem prawie 40 uczestników. Wśród dziewcząt triumfowała Matylda Paterska przed Zuzanna Rybarczyk, a wśród kobiet Katarzyna Żurawska przed Katarzyną Schmidt. W gronie chłopców zwyciężył Jakub Mos, wyprzedzając Filipa Nettera. Z kolei wśród seniorów najlepszy był Tomasz Sangowski, który w finale pokonał Pawła Kireńczuka. W gronie weteranów zwyciężył Mirosław Lonzer, a drugi był Piotr Raptis.

Wszystkim uczestnikom oraz darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję WOŚP za rok.

Wyniki Turnieju piłki nożnej

Wyniki Turnieju Tenisa Stołowego        

Comments are closed.