Na sportowo podczas 28. edycji WOŚP

Data dodania: 13 stycznia 2020

Tradycyjnie graliśmy na sportowo podczas 28. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznej akcji na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach zebraliśmy ponad 5700 złotych, które zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

W tym roku w hali GOSiR odbył się halowy turniej seniorów piłce nożnej o puchar wójta gminy Komorniki, w którym uczestniczyło osiem drużyn. W hali przy ul. Jeziornej odbył się turniej tenisa stołowego, natomiast ponad 20 osób wzięło udział w rajdzie nordic walking po Wielkopolskim Parku Narodowym. Zbiórka prowadzona była także na Lodowisku w Plewiskach, klienci mogli kwoty za wynajem łyżew i kasków przeznaczyć na WOŚP. W Szkole Podstawowej nr 1 w Plewiskach wylicytowane zostały nasze bony podarunkowe na wynajem lodowiska.

W turnieju piłkarskim przez wiele godzin trwała interesująca rywalizacja. Zespoły podzielone na dwie grupy najpierw rozegrały eliminacje, a potem stoczyły walkę o poszczególne miejsca w imprezie. W pojedynkach półfinałowych Grom Plewiska przegrał z GKS Dopiewo 1:2. W drugim półfinale zanosiło się na rzuty karne, ale dosłownie jedną sekundę przed zakończeniem Piast Kobylnica zdobył decydującego gola i pokonał Wielkopolskę Komorniki 3:2. Siódme miejsce w imprezie wywalczył Huragan Pobiedziska, który pokonał Lechię Kostrzyn 5:0. Tarnovia Tarnowo Podgórne uplasowała się na piątej pozycji, wygrywając z TPS Winogrady Poznań 4:3. Spotkania o czołowe lokaty w turnieju zakończyły się dopiero po seriach rzutów karnych. W boju o trzecie miejsce Grom Plewiska wygrał z Wielkopolską Komorniki 2-1 (w meczu był remis 2:2). Natomiast w finale imprezy Piast Kobylnica pokonał w karnych GKS Dopiewo 6-5 (w ciekawym pojedynku był remis 3:3).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Franciszek Siwek (Wielkopolska Komorniki). Najlepszym strzelcem został Jakub Mikołajczak, a najlepszym bramkarzem Bartek Kowalski (obaj Piast Kobylnica).

Wszystkim uczestnikom oraz darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję WOŚP za rok.