Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora GOSiR

Data dodania: 14 maja 2019

W dniach 11 – 12 maja 2019 r. hala sportowa w Komornikach gościła młode zawodniczki uczestniczące w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora GOSiR w Komornikach. Turniej zorganizowany we współpracy z Uczniowski  Klubem Sportowym P.U.M.A. Komorniki zgromadził ponad 250 zawodniczek reprezentujących kluby siatkarskie z całej wielkopolski, a także z województwa opolskiego. W sobotę dziewczęta rywalizowały w kategoriach „ dwójek” oraz „trójek” , w niedzielę natomiast do rywalizacji przystąpiły starsze dziewczęta, grające w kategorii „czwórek”. Duże zaangażowanie, spore umiejętności oraz ambicja młodych zawodniczek sprawiły, że cały turniej stał na dobrym poziomie sportowym, a poszczególne mecze wzbudzały zainteresowanie i żywiołowe reakcje sporej liczby kibiców zgromadzonych na trybunach komornickiej hali. Poziom sportowy, dobra organizacja całego turnieju, a także ciekawe nagrody oraz atrakcje dla wszystkich zawodniczek w postaci loterii fantowej wpłynęły na bardzo pozytywne oceny wszystkich uczestników komornickiego turnieju. Szczególne podziękowania należą się osobom zaangażowanym w organizację turnieju, Dyrektorowi GOSiR Komorniki panu Marcinowi Kaczmarkowi oraz Prezesowi UKS P.U.M.A. Komorniki, panu Dominikowi Sulidze.

W kategorii „dwójek” pierwsze miejsce zajął zespół MUKS Jantar Kalisz, na drugim miejscu uplasowała się dwójka reprezentująca klub UKS Szamotulanin Szamotuły, trzecie miejsce zajęły dziewczęta z klubu LUKS Sukces Komprachcice. W kategorii „trójek” czyli dziewcząt urodzonych w 2007 r. zwycięzcą okazał się zespół TKS Siatkarz z Jarocina, kolejne miejsca zajmowały zespoły z Poznania oraz Kalisza. W niedzielnej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęły dziewczęta z klubu Enea Energetyk Poznań, które w finale pokonały zespół UKS Lider Rokietnica I trzecie miejsce zajął zespół z Kalisza.