PLEBISCYT na 15-lecie

Data dodania: 10 listopada 2022

W tym roku obchodzimy jubileusz 15-lecia Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach. Zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie „Wydarzenie sportowe 15-lecia”.

Choć nie było łatwo, wybraliśmy piętnaście imprez sportowych i rekreacyjnych na które można zagłosować. Wśród uczestników plebiscytu wylosujemy osoby, które nagrodzimy m.in. zaproszeniami na Jubileuszową Galę GOSiR-u. Głosowanie potrwa do 25 listopada 2022.

——————————————————————————————————————–

Tutaj —-GŁOSOWANIE

——————————————————————————————————————–

WYDARZENIA SPORTOWE I REKREACYJNE:

1.BIEGNIJMY RAZEM (2015, 2016, 2017)-Koncepcja biegu polegała na wspólnym starcie przedszkolaka i rodzica, gdzie dziecko przebiegało ok. 50 m następnie dalej biegł opiekun dystans ok. 2 km. Akcja rodzinna „Biegnijmy Razem” to także rywalizacja przedszkoli z naszej Gminy.

2.Grand Prix WPN w Nordic Walking-(2017, 2018. 2019) cykl czterech imprez rozgrywanych na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, swoim zasięgiem obejmowały tereny Gmin: Mosina, Puszczykowo, Stęszew i Komorniki – partnerów i inicjatorów projektu  Aktywna Trójka-trasy trzech aktywności.

3.Gramy z Patrykiem- Akcja charytatywna organizowana od 2011, na którą składał się turniej piłki nożnej dla dzieci, a także pokazowy mecz gwiazd Lecha Poznań Oldboys. Turniej połączony był ze zbiórką krwi oraz rejestracją do bazy szpiku wielokrotnie. Akcja dedykowana była wielokrotnie ciężko chorym dzieciom z naszej gminy.

4. Mecz Polska-Norwegia Eliminacje Mistrzostw Europy Kobiet U19 2016r. Spotkanie w Plewiskach zakończyło się zwycięstwem Polek 2:0. Ten piłkarski turniej pełnił funkcję kwalifikacji do mistrzostw świata U–20.

5. Mecz Szwajcaria-Polska U20 Turniej Czterech Narodów 2014r. Polscy piłkarze zremisowali w Plewiskach ze Szwajcarią 1-1 (0-1) w pierwszym meczu Turnieju i ostatecznie zajęli I miejsce w grupie.

6.Rodzinny Piknik Lekkoatletyczny w Plewiskach. Festyn zorganizowany został w ramach Lekkoatletycznej Akademii Sportu. W rywalizacji uczestniczyły zarówno dzieci jak i rodzice. Najmłodsi uczestniczyli m.in. w biegu na dystansie 50m, a także pokonywali tory przeszkód. Rodzice mogli się sprawdzić w 12-minutowy teście Coopera i uczestniczyć w rodzinnych konkurencjach.

7. Amatorska Liga Tenisa Stołowego -15 edycji . W rozgrywkach ALTS rywalizują drużyny reprezentujące sołectwa Gminy Komorniki. Zespoły przez kilka miesięcy rozgrywają pojedynki w świetlicach GOK-u oraz sali GOSiR przy ul. Jeziornej w Komornikach. Podczas decydującego turnieju na koniec sezonu rozgrywane są także turnieje indywidualne.

8. Rowerowy Rajd Niepodległości. Rajdy zapoczątkowało otwarcie szlaku rowerowego, który powstał w 2018 roku w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy: 32km trasę szlakiem Niepodległości oraz krótszą trasę rodzinną.  Wydarzenie organizujemy wspólnie z grupami rowerowymi MTB TEAM Komorniki i Zakręconymi Plewiskami.

9. Spływy Kajakowe– Projekt realizowany jest od 2018 roku i skierowany jest do mieszkańców gminy Komorniki w różnym przedziale wiekowym. Wydarzenie zakłada organizację w sezonie letnim spływów po Jeziorze Chomęcickim. Niski stopień trudności spływu umożliwia uczestnictwo całych rodzin.

10. Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet. Mecze od 2021roku rozgrywane są na dwóch boiskach do siatkówki plażowej w Komornikach przy ul. Jeziornej 3. W turnieju biorą udział pary żeńskie w kategorii OPEN.

11. Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach 2016r. W hali GOSiR w Komornikach w piątej imprezie mistrzowskiej w tej kategorii wiekowej, udział wzięło ponad 180 zawodników. Przez dwa dni rywalizacji zapaśnicy stoczyli prawie 320 walk, a medale rozdano w dziesięciu kategoriach wagowych. Wśród gości honorowych mistrzostw byli m.in. medaliści olimpijscy Andrzej Supron oraz Władysław Stecyk.

12. Spartakiada Seniorów Impreza skierowana jest do mieszkańców, którzy ukończyli 55 lat. Wśród konkurencji sportowych znajdują się m.in. refleksomierz, rzut lotkami, strzał na bramkę, rzut ringiem czy siłomierz. Po zakończonej rywalizacji sportowej seniorzy zaproszeni zostają do Centrum Tradycji i Kultury na poczęstunek i uroczyste wręczanie medali i statuetek.

13. Spartakiada Młodzieży ,,Młodość ponad granicami” . Uczestnikami Spartakiady były młodzieżowe reprezentacje z partnerskich gmin z Kamienicy, Smiżan (Słowacja), Podbrzezia (Litwa) i Winnicy (Ukraina). Pierwsza edycja 2004 roku zorganizowana została w Kamienicy, aby uczcić przystąpienie Polski do UE. Młodzież rywalizowała w kilku konkurencjach: piłka siatkowa dla dziewcząt, piłka nożna dla chłopców, tor przeszkód oraz sztafeta lekkoatletyczna. Ostania XVI edycja odbyła się w 2019 roku.

14. Mistrzostwa Europy w Rugby U18 . W 2014r.  odbyły się  w Polsce Mistrzostwa Europy U-18 w Rugby. Po raz pierwszy w historii zawody tej rangi były organizowane w naszym kraju i mogliśmy obserwować zmagania młodych rugbystów m.in. na stadionie sportowym w Plewiskach przy ul. Szkolnej. Na stadionie GOSiR Komorniki rozegranych zostało aż 5 spotkań, głównie reprezentacji państw z najlepszej grupy Elita. Po 4 latach stadion w Plewiskach ponownie został areną zmagań rugbystów podczas Mistrzostw Europy.

15. Park śniadaniowy. Pierwsze edycje odbywały się w ramach Budżetu Obywatelskiego, a od dwóch lat przygotowaniem Parku zajmie się GOSiR. Ideą parku jest integracja mieszkańców i wspólne spędzenie czasu na łonie natury. W programie Parku nie brakuje zajęć i aktywności sportowych, dodatkowe atrakcje to m.in. warsztaty plastyczne i cyrkowe dla dzieci, pokazy zwierząt egzotycznych, stoiska z rękodziełem artystycznym, stoiska ze zdrowymi przekąskami i kawą. Spotkania mieszkańców odbywają się przy boisku na ul. Jeziornej w Komornikach.