Podróż Rodzinna POD PARĄ 27.08.2022

Data dodania: 13 czerwca 2022

Już po raz siódmy, mieszkańcy Gminy Komorniki oraz Osiedla Kwiatowego w Poznaniu, wyruszają w podróż po Wielkopolsce.  W tym roku podróż odbędzie się najnowocześniejszym szynobusem, którym dysponują Koleje Wielkopolskie.

Celem tych podróży jest integracja naszego społeczeństwa, wspólne, rodzinne spędzanie wolnego czasu oraz zainteresowanie wszystkich podróżami pociągiem, jako wymarzonego środka transportu, który umożliwia zrelaksowanie się podczas podróży oraz podziwianie pięknych krajobrazów zza okna wagonu.

Do tej pory odwiedziliśmy już : Wolsztyn, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Murowaną Goślinę. W tym roku podróż zaplanowaliśmy na sobotę 27 sierpnia 2022 r. do Wągrowca, gdzie po tej miejscowości oprowadzą nas przewodnicy, ale będziemy mogli również zobaczyć  Nowoczesny Punkt Utrzymania Taboru Kolei Wielkopolskich. Atrakcją dla zwiedzających będzie niewątpliwie symulator pojazdu trakcyjnego, na którym szkolą się przyszli motorniczy tych pojazdów.

Kolejnym etapem naszej podróży będzie Park Dzieje, gdzie uczestnicy zobaczą przedstawienie plenerowe ZAWISZA CZARNY, spotkają się z sokolnikiem, który przedstawi jak wygląda szkolenie ptaków do łowów.

Całe przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, który  przeznacza środki finansowe na przejazd, Koleje Wielkopolskie, które nas powiozą wyznaczoną trasą oraz DK Stokrotka z Poznania i Parafia św. Jadwigi Śląskiej.

Głównym organizatorem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach.

Cena dla osoby dorosłej 80 zł, dla dziecka 40 zł. Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie.:)

Zapisy: rekreacja@gosirkomorniki.pl, lub tel. 61 8107-947

Wpłaty na konto:

Gmina Komorniki

ul. Stawna 1

62-052 Komorniki

PEKAO SA O. Poznań

39 1240 1747 1111 0000 1848 8975

W tytule wpłaty proszę podać:

POD PARĄ – nazwiska osób, które wpłacają