Półkolonie letnie na sportowo

Data dodania: 6 września 2019

Tenis ziemny, piłka nożna i pływanie to tematy przewodnie Sportowych Półkolonii z GOSiR-em, które w tym roku odbyły się w czasie wakacji na terenie obiektów sportowych Gminy Komorniki: stadionie w Plewiskach i kortach w Szreniawie. Zajęcia z nauki i doskonalenie pływania  zorganizowaliśmy na Termach  w Tarnowie Podgórnym.

W tym roku naszym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności sportowej podczas wakacji i dlatego oprócz codziennych  treningów, koloniści uczestniczyli też w grach zespołowych, turniejach i torach sprawnościowych.

Sportowe Półkolonie to także wyjazdy m.in. do kina, Jump Areny i Bramy Poznania. Podczas wycieczki do Rogalowego Muzeum  dzieci poznały historię tego przysmaku i własnoręcznie mogły przygotować rogale.  W Muzeum Rolnictwa w Szreniawie koloniści uczestniczyli w warsztatach „Mleko i jego przetwory”, „Zwierzęta ze słomy” czy „O zachowaniu się przy stole”. Dużą atrakcja okazało się też zwiedzanie zagród ze zwierzętami hodowlanymi .

W zajęciach półkolonii sportowych  udział wzięło prawie 150 dzieci z całej Gminy. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy, którzy na co dzień pracują z dziećmi w klubach sportowych. Kolejne półkolonie już w styczniu podczas ferii zimowych.

                                                                                              

Zobacz inne wpisy