Półkolonie „na sportowo”

Tenis ziemny oraz pływanie to tematy przewodnie Sportowych Półkolonii z GOSiR-em, które co roku odbywają się w lipcu na kortach tenisowych w Szreniawie oraz na Termach Tarnowskich. W zajęciach uczestniczą dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, a także te, które chcą doskonalić swoje umiejętności.

W tym roku naszym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności sportowej podczas wakacji i dlatego oprócz treningów, koloniści uczestniczyli w grach zespołowych, turniejach i torach sprawnościowych. Sportowe Półkolonie to także wyjazdy m.in. do kina i do Jump Areny, gdzie w parku trampolin można sprawdzić się w skokach i ewolucjach, a przy okazji stracić sporo kalorii.

Równie ważne podczas półkolonii było obcowanie z przyrodą, stąd wycieczka do siedziby  Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, rozwiązywały zagadki i rebusy , oglądały filmy przyrodnicze. Sporą atrakcją okazało się także zwiedzanie Makiety  w Borówcu. Stworzona na 250 m2 powierzchni makieta to  miniaturowy świat przedstawiający krajobrazy Europy wraz z poruszającymi się pociągami, samochodami czy nawet samolotami.  Wszystko wygląda jak żywe; ruch drogowy sterowany jest za pomocą świateł, a pociągi jeżdżą według rozkładu jazdy.

W drugiej połowie sierpnia zorganizowaliśmy także półkolonie z piłką nożną, które odbywają się na stadionie sportowym w Plewiskach i od lat cieszą się dużym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami był dla dzieci dobrą zabawą, a przy okazji udało się nam zachęcić wszystkich do doskonalenia swoich zdolności sportowych.

 

 

Comments are closed.