Porażka z Francją 1:3

Data dodania: 10 października 2022

W Wielkopolsce trwa piłkarski turniej 1. rundy eliminacji mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Na stadionie GOSiR w Plewiskach piłkarki reprezentacji Polski rozegrały drugie spotkanie grupowe z Francją. Niestety, biało-czerwone po remisie z Irlandią 1:1 w pierwszym pojedynku, tym razem przegrały z francuską drużyną 1:3 (0:2).

Polki już do przerwy przegrywały 0:2, po bramkach, które straciły po dwóch kontratakach, wzorowo wykonanych przez francuskie rywalki w 11. i 43. minucie. Polskie piłkarki zdecydowanie odważniej zagrały w drugiej połowie. W 56. minucie szarżującą Julię Jędrzejewską powaliła na murawę francuska bramkarka Oceane Toussaint. Grecka sędzina Eleni Antoniou bez wahania pokazała jej czerwoną kartkę. Rywalki musiały więc grać w osłabieniu, co otwierało szanse dla polskiej drużyny. I rzeczywiście nasze piłkarki zaatakowały zdecydowanie, co w 71. minucie przyniosło im kontaktowego gola. Po podaniu Nadii Krezyman, do siatki trafiła Natalia Rohn. Biało-czerwone ambitnie walczyły o kolejną bramkę, jednak w decydujących momentach naszym zawodniczkom brakowało „zimnej krwi”. Tymczasem już w doliczonym czasie spotkania, rywalki przeprowadziły kontratak, po którym Urszula Onoszko sfaulowała Coralie Delacellery i rywalki otrzymały rzut karny, który pewnie wykorzystała Louna Ribadeira i Polki przegrały 1:3.

Ostatni, trzeci mecz reprezentantki Polski rozegrają w Plewiskach w poniedziałek 10 października o godz. 14.00. Ich rywalkami będą piłkarki Irlandii Północnej. To bardzo ważny mecz dla biało-czerwonych, które chcą utrzymać się w tzw. Lidze A rozgrywek. Tylko trzy pierwsze drużyny wielkopolskiego turnieju zachowają miejsce w elicie. Na razie pewne tego są zawodniczki Francji, które wygrały dwa mecze. Bliskie tego są też Irlandki, które po remisie z Polską 1:1, w drugim spotkaniu pokonały Irlandię Północną 1:0 (1:0). Irlandia ostatni mecz zagra z Francją w poniedziałek 10 października w Pobiedziskach.

Polska – Francja 1:3 (0:2)

0:1 – Louna Ribadeira (11), 0:2 – Melween Ndongala (43), 1:2 – Natalia Rohn (71), 1:3 – Louna Ribadeira (90+2-karny).

Polska: Seweryn – Cygan, Onoszko, Kazanowska – Jędrzejewska, Katowicz, Domin (85. Dąbrowska), Krezyman, Gąsiorek (73. Duchnowska) – Sobal, Kozarzewska (46. Rohn).