Powitanie Lata 2018 – Rosnówko

W niedzielne przedpołudnie 17 czerwca 2018 r. na boisku w Rosnówku odbył się amatorski turniej piłki nożnej „Powitanie Lata 2018”. Organizatorami turnieju był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach.

Do zawodów przystąpiło 10 zespołów, które po losowaniu przydzielone zostały do dwóch pięciozespołowych grup. W grupie A rywalizowały ze sobą następujące drużyny: Komorniki, Głuchowo, DHL Parcel, Performance oraz Walerianowo, a do grupy B trafili: Rosnówko, Żabikowo, Rosnówko Zatorze oraz dwa zespoły ze Szreniawy. Rywalizacja w grupie A była niesamowicie zacięta, o czym świadczy tabela po rozegraniu wszystkich spotkań grupowych, która wyłoniła dwa najlepsze zespoły awansujące do gier finałowych – Komorniki i DHL Parcel. Jednak różnica punktowa między I i IV zespołem wyniosła tylko 2 punkty, a o awansie z drugiego miejsca zdecydował bilans bramkowy, gdyż obie drużyny zgromadziły taką samą ilość punktów, a w meczu bezpośrednim padł remis. W końcowym rozrachunku III miejsce w grupie przypadło zespołowi Głuchowa, IV zajęli zawodnicy Performance, a na V miejscu rozgrywki zakończył zespół Walerianowa. Walka o najlepsze miejsce w grupie B nie była już tak emocjonująca. I tak z kompletem punktów na pierwszym miejscu uplasował się zespół Rosnówko Zatorze, drugie miejsce przypadło zawodnikom Szreniawa I, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Rosnówka. Kolejne miejsca w tej grupie zajęły drużyny z Żabikowa i Szreniawa II.

Pierwsze spotkanie półfinałowe rozegrały zespoły Komornik i Szreniawy I. Po emocjonującym spotkaniu minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Komornik, którzy zwyciężyli 1:0. Takim samym wynikiem zakończył się drugi mecz półfinałowy w którym Rosnówko Zatorze pokonało DHL Parcel. W meczu o III miejsce w tegorocznym turnieju spotkały się Szreniawa I i DHL Parcel. Po końcowym gwizdku sędziego cieszyli się zawodnicy drużyny ze Szreniawy, którzy zwyciężyli 1:0. Finałowe spotkanie to rywalizacja drużyny z Komornik oraz Rosnówka Zatorze. Ekscytujące spotkanie pełne zwrotów akcji, które zostało rozstrzygnięte dopiero po serii rzutów karnych – w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Ostatecznie to zawodnicy Rosnówka Zatorze wznieśli ręce w geście triumfu pokonując kolegów z Komornik 2:1.

Na koniec organizatorzy przyznali jeszcze nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem uznano Arkadiusza Kłosowskiego (Rosnówko Zatorze), który w turnieju stracił tylko jedną bramkę. Królem strzelców z 7 trafieniami został Filip Kozłowski (Szreniawa I), a za najlepszego zawodnika turnieju „Powitanie Lata 2018” uznano Dawida Brudniewicza (Rosnówko Zatorze).

Organizatorzy dziękują wszystkim zespołom za udział w zawodach, postawę fair-play, a także zapraszamy do zgłaszania się do następnego turnieju, który odbędzie się 12 sierpnia 2018 r. w Wirach.

Fot. DK „Klub” w Rosnówku

Comments are closed.