Święto Niepodległości „na sportowo”

Data dodania: 12 listopada 2021

Na zaproszenie do udziału w Rowerowym Rajdzie Niepodległości, który odbył się 7 listopada odpowiedziało ponad 70 uczestników. Rowerzyści mogli wybrać 18- lub 32-kilometrową trasę wiodącą szklakiem niepodległości, który utworzony został w 2018 roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szlaki rowerowe na terenie Gminy Komorniki są bardzo zróżnicowane krajobrazowo, część tras biegnie przez Wielkopolski Park Narodowy, ale są też nawierzchnie szosowe, czy biegnące polami.

Mimo kapryśnej pogody w wydarzeniu udział wzięły całe rodziny. Tradycyjnie już rajd rozpoczął się wspólnym odśpiewanie hymnu Polski. Oprawa rajdu była bardzo odświętna; uczestnicy i ich rowery przyozdobione były elementami patriotycznymi: flagami, rozetkami i barwami biało-czerwonymi. Na mecie rajdu na stadionie GOSiR rowerzyści mogli posilić się ciepłą zupą, kawą, słodkim rogalikiem i podzielić wrażeniami z szlaków.

Na trasie rodzinnej dużym wsparciem byli rowerzyści z grupy Zakręcone Plewiska, natomiast Komorniki MTB Team poprowadziło uczestników trasy 32- kilometrowej.  Szczególne podziękowania należą się też Straży Gminnej, która zabezpieczała rajd przy starcie.

—-GALERIA ZDJĘĆ z RAJDU—-