Rodzinny piknik lekkoatletyczny za nami

To była świetna zabawa. W sobotę 12 maja boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej 64 w Plewiskach tętniło intensywnym życiem. Prawie 300 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych wzięło udział w Rodzinnym pikniku lekkoatletycznym.

Jeszcze w kwietniu 2017 roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach zainaugurował akcję pod nazwą „Lekkoatletyczna Akademia Sportu”. Teraz, już po raz drugi, GOSiR był organizatorem pikniku, przy udziale SP-1 w Plewiskach.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, przez kilka godzina trwała doskonała zabawa, w której uczestniczyły dzieci, młodzież i rodzice. Najmłodsi biegali na dystansie 50 metrów, a jeszcze młodsi biegali wspólnie z mamą lub tatą.  Nie brakowało także innych konkurencji lekkoatletycznych, a wśród nich dużym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód. Dla najwytrwalszych rodziców, ale nie tylko, był również 12-minutowy test Coopera na 200-metrowej tartanowej bieżni boiska. Sprawdziło się w nim  prawie  60 biegaczy.

Podczas wspólnej zabawy każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Ogromną atrakcją dla najmłodszych okazały się  dmuchane zamki, ale także punkty malowania twarzy oraz animacji dziecięcej. Podczas wielogodzinnej zabawy, wszyscy uczestnicy zbierali punkty i naklejki. Każde z dzieci kończyło sportową rywalizacje z upominkami, ale były też medale i koszulki.

Po raz drugi najważniejszym aspektem pikniku na boisku w Plewiskach, był wspólny udział dzieci i rodziców w sportowej zabawie, która skłaniała do aktywnego trybu spędzania czasu. Lekkoatletyczna Akademia Sportu przy GOSiR Komorniki będzie z pewnością kontynuowała swoją działalność w kolejnych miesiącach i podobnych imprez nie zabraknie.

 

                                                            

 

 

Comments are closed.