Rosnówko zwycięzcą 13 edycji ALTS

Data dodania: 6 lipca 2020

W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach, zakończyła się 13. edycja Gminnej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w której uczestniczyło osiem drużyn reprezentujących sołectwa Gminy Komorniki. Zespoły rozgrywały pojedynki od listopada 2019 roku w świetlicach Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach oraz hali GOSiR przy ul. Jeziornej w Komornikach

14. kolejka ALTS została rozegrana z kilkumiesięcznym opóźnieniem ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju. Spotkania  w hali przy ul. Polnej w Komornikach wyłoniły triumfatorów. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z Rosnówka, która w ostatniej kolejce rozgrywek wysunęła się na prowadzenie i w całym cyklu zgromadziła 25 punktów. Drużyna Rosnówka grała w składzie: Katarzyna Schmidt, Agnieszka Palacz, Włodzimierz Heigelmann, Dariusz Koziorowski, Krzysztof Nowak, Mateusz Kozak, Tomasz Kozak, Roman Koziorowski i Kajetan Szymczyk. Drugie miejsce zajęła pierwsza ekipa sołectwa Wiry I (startowały dwie drużyny),  W zespole Wiry I grali: Beata Kaminiarczyk, Bernadeta Krzyżanowska, Roman Łyszczarz, Michał Misiewicz, Mateusz Kobyłko, Paweł Jastrząb i Andrzej Wietrzykowski, Artur Rożek i Sławomir Szulc. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z Komornik grająca w składzie: Dominika Kluj, Małgorzata Marcinkowska, Jacek Waskowski, Dariusz Waskowski, Andrzej Kozłowski, Zbigniew Pawlak, Krzysztof Kaczmarek, Andrzej Rudnicki,Bogusław Tadeuszewski i Andrzej Kasior.

DRUŻYNA MECZE PUNKTY SETY
Rosnówko           14          25 144-52
Wiry I           14          23 142-54
Komorniki                                    14          23 119-77
Wiry II           14          14 89-107
Głuchowo           14          10  87-109
        Łęczyca           14          10  86-110
        Chomęcice           14          7  88-108
        Plewiska           14          0  29-167

Podczas decydującego turnieju rozegrano także turnieje indywidualne. W gronie ośmiu startujących kobiet najlepsza okazała się Joanna Szcześniak (Głuchowo), która wyprzedziła Bernadetę Krzyżanowską(Wiry II) oraz Katarzynę Żurawską(Łęczyca). Natomiast wśród 27 panów najlepszy był Kajetan Szymczyk(Rosnówko). Drugie miejsce zajął Mateusz Kozak(Rosnówko), a trzecie – Jacek Waskowski(Komorniki). Podczas uroczystego zakończenie dwunastej edycji ALTS nagrodzono również uczestników styczniowej rywalizacji mikstów oraz debli. W tej pierwszej konkurencji zwyciężyli  Joanna Szcześniak i Wiesław Witek (Głuchowo), którzy wyprzedzili Kornelię  Kireńczuk i Marcina Skrzypczaka(Chomęcice) oraz Monikę Grygorowicz i Zbyszka Grzechowiaka ( Wiry II). Z kolei w turnieju deblistów triumfowały Joanna Szcześniak i Kornelia Kireńczuk, a dwa następne miejsca na podium zajęli Krzysztof Nowak i Mateusz Kozak oraz Jędrzej Nowak i Zbyszek Grzechowiak.

Upominki i puchary startującym wręczał Marcin Kaczmarek – dyrektor GOSiR Komorniki oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Piotr Wiśniewski.

Galeria zdjęć–TUTAJ

Zobacz inne wpisy