Siatkarskie boje w Komornikach

Data dodania: 19 lipca 2021

Przez dwa dni 17 i 18 lipca na dwóch boiskach do siatkówki plażowej przy ul. Jeziornej w Komornikach, toczył się turniej siatkówki plażowej o puchar dyrektora GOSiR w Komornikach. W pierwszym dniu do walki stanęło 11 duetów męskich, natomiast w niedzielę do rywalizacji przystąpiło 10 duetów żeńskich.

Wśród mężczyzn turniej rozgrywany był systemem brazylijskim i ostatecznie do półfinału dotarły cztery pary: Jędrzej Janiak i Grzegorz Górny, Paweł Bożydaj i Wojciech Kaczmarek oraz Jakub Gostyński i Marcin Depczyński, a także Jakub i Wojciech Jarmużek. Panowie walczyli w setach do 21 (ewentualny trzeci set do 15), a w półfinale para Janiak/Górny pokonała Bożydaja i Kaczmarka, natomiast rodzinna para Jarmużek zwyciężyła Depczyńskiego i Gostyńskiego.

Bożydaj i Kaczmarek zajęli trzecia lokatę po wygranej z Gostyńskim i Depczyńskim 2:0. Z kolei w finale turnieju Janiak i Górny pokonali w dwóch setach Jakuba i Wojciecha Jarmużków, zdobywając puchar dyrektora GOSiR.

W niedzielnym turnieju kobiet udział wzięło 10 par, które najpierw rozgrywały pojedynki eliminacyjne w dwóch grupach. Panie grały do 15 punktów, a trzeci set do 11. Stawka duetów był wyrównana, a dopiero ostatnie spotkania eliminacyjne rozstrzygnęły o awansie do półfinału. Te pojedynki były wyrównane i zacięte, a rozstrzygnęły się dopiero po rozegraniu trzech setów. Karolina Karolczyk i Joanna Stamm pokonały Luizę Kwiatek i Klaudię Czaplińską, natomiast Urszula Bogacz i Natalia Bogdanowicz zwyciężyły siostry Karolinę i Michalinę Rakowskie.

Ostatnie pojedynki wyłoniły triumfatorki imprezy. Karolczyk i Stamm pokonały w dwóch setach Bogacz i Bogdanowicz, a w meczu o trzecie miejsce siostry Rakowskie zwyciężyły także w dwóch setach Kwiatek i Czaplińską.

‑ Oba turnieje były interesujące. Wśród mężczyzn zwyciężyli faworyci. Natomiast wśród kobiet stawka była wyrównana, a w gronie faworytek było kilka duetów. O ostatecznym zwycięstwie zadecydowały małe detale, a panie zaprezentowały grę na niezłym poziomie – powiedział Dominik Suliga, organizator turnieju z UKS Komorniki. Nie jest wykluczone, że podobne turnieje będą organizowane w przyszłości.

Tutaj—–GALERIA ZDJĘĆ

Zobacz inne wpisy