Spartakiada Seniorów

Data dodania: 15 lipca 2019

Z udziałem ponad 150 osób na stadionie GOSiR Komorniki przy ul. Jeziornej, odbyła się IX Spartakiada seniorów w gminie Komorniki. Organizatorami imprezy były Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach, a patronat sprawował Jan Broda – wójt gminy Komorniki.

Chociaż aura nie rozpieszczała uczestników imprezy, a padający deszcz nieco utrudniał rywalizację, to jednak wszyscy świetnie się bawili na murawie stadionu oraz w hali sportowej. Seniorzy rywalizowali m.in. w konkurencjach: rzutu do kosza, rzutu podkową, bieg z jajkiem, rzutu do tarczy, bieg na 30 metrów, bieg w goglach czy strzały na bramkę. Obok sportowej rywalizacji uczestnicy nawiązali wiele ciekawych znajomości, zjedli posiłek i wypili kawę oraz herbatę, spędzając aktywnie kilka godzin. Uczestnicy spartakiady reprezentowali wiele miejscowości: Plewiska, Łęczyca, Komorniki, Dopiewo, Sieraków, Krzykosy, Kamieniec, Poznań, Luboń.

Organizatorzy zadbali o uroczystą oprawę zawodów. W otwarciu spartakiady udział wzięli wielkopolscy olimpijczycy: wioślarz Michał Jeliński (złoty medalista z Pekinu 2008 i czterokrotny mistrz świata w czwórce podwójnej), wioślarka Jolanta Modlińska-Jezierska (uczestniczka igrzysk w Moskwie 1980 w ósemce) – mieszkanka Chomęcic, lekkoatleci Tadeusz Kulczycki (uczestnik igrzysk w Monachium 1972 w biegu na 400 m ppł) i Rafał Wieruszewski (olimpijczyk z Pekinu 2008 w sztafecie 4×400 m). Natomiast jedynego złotego medalistę olimpijskiego z Wielkopolski Szymona Ziółkowskiego (w rzucie młotem w Sydney 2000) reprezentowała żona.

Zobacz inne wpisy