SPORT SZKOLNY

SPORT SZKOLNY

………………………………………………………………………………………………………………………

 Mistrzostw Gminy Komorniki w tenisie stołowym – Igrzyska Dzieci.

    W dniu 4 października 2018 roku, odbyły się Mistrzostwa Gminy Komorniki w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa       im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, a patronem i współorganizatorem Igrzysk          Dzieci, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach, Pan Marcin Kaczmarek. Do rywalizacji o mistrzostwo gminy przystąpiły 4 szkoły – Szkoła Podstawowa nr 2  w Komornikach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Plewiskach, Szkoła Podstawowa w Wirach oraz gospodarze imprezy ze Szkoły Podstawowej w Chomęcicach. Pojedynki pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Na mecz tenisa stołowego składały się gry singlowe i gra deblowa. Rywalizację pomiędzy szkolnymi reprezentacjami kończyło wygranie 3 pojedynków w meczu. Za wygrany mecz zespół otrzymywał 3 punkty, natomiast w przypadku porażki był to 1 punkt wpisywany do tabeli wyników. Łącznie w zawodach udział wzięło 10 dziewcząt i 10 chłopców. Na zakończenie zmagań wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale i pamiątkowy dyplom do szkoły.

Wyniki rywalizacji dziewcząt:

Zespół SP Wiry SP 2 Komorniki SP 1 Plewiska SP Chomęcice Pkt Miejsce
SP Wiry X 3:0 0:3 3:0 7 II
SP 2 Komorniki 0:3 X 0:3 0:3 3 IV
SP 1 Plewiska 3:0 3:0 X 3:0 9 I
SP Chomęcice 0:3 3:0 0:3 X 5 III

 

Wyniki rywalizacji chłopców:

Zespół SP Wiry SP 2 Komorniki SP 1 Plewiska SP Chomęcice Ptk Miejsce
SP Wiry X 1:3 3:0 0:3 5 III
SP 2 Komorniki 3:1 X 3:0 0:3 7 II
SP 1 Plewiska 0:3 0:3 X 0:3 3 IV
SP Chomęcice 3:0 3:0 3:0 X 9 I

Mistrzami Gminy Komorniki w tenisie stołowym dziewcząt została Szkoła Podstawowa nr 1 w Plewiskach, a wśród chłopców Szkoła Podstawowa w Chomęcicach. Obie szkoły będą reprezentowały Naszą gminę na szczeblu powiatowym.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE RĘCZNEJ (29-30.01.2018)

W dniach 29 i 30 stycznia 2018 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Komorniki w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek rozegrano po dziesięć turniejowych pojedynków.

Spotkania miały bardzo wyrównany charakter a wielu młodych szkolnych sportowców błysnęło sporym już talentem.

W finałach spotkań dziewcząt Szkoła Podstawowa z Komornik nr 1 wyprzedziła komornicką „2” i plewiską „1”. We wtorkowych finałach, w pojedynku o piątą lokatę SP nr 2 Komorniki wyprzedziła w rzutach karnych swych rywali z Chomęcic. Trzecie miejsce przypadło SP nr 2 z Plewisk po pojedynku wygranym 4:3 z SP Wiry.Finał przyniósł dużo emocji, a głównym bohaterem była Szkoła Podstawowa nr 1 z Komornik i Szkoła Podstawowa nr 1 Plewisk, kończąc zmagania w tej kolejności.

………………………………………………………………………………………………………………..

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ (23.10.2017)

We wtorek 23.10.2017 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach odbył turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców uczniów klas VII. Zawody rozgrywane były w ramach Mistrzostw Gminy Komorniki szkół podstawowych.

Siódmoklasiści zaprezentowali swe już niemałe umiejętności rozgrywając mecze systemem każdy z każdym w wymiarze czasu 2x12minut. Spotkania prowadził związkowy arbiter ZPR Pan Mikołaj Marcinkowski. Medalowa klasyfikacja, punktowana 1-3 przedstawia się następującą.

Dziewczęta:

III miejsce SP Wiry

II miejsce SP 2 Plewiska

I miejsce SP 1 Plewiska

Chłopcy:

III miejsce SP 2 Plewiska

II miejsce SP Wiry

I miejsce SP 1 Plewiska

…………………………………………………………………………………………………………………………..

GMINNY TURNIEJ UNIHOKEJA  (20.10.2017)

W dniach 17 oraz 20 października na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach odbyły się rozgrywki gminne w unihokeja chłopców i dziewcząt do rocznika 2005. W pierwszym terminie o Mistrzostwo Gminy Komorniki walczyli chłopcy ze szkół podstawowych w: Komornikach nr 1, Plewiskach nr 1, Wirach, Chomęcicach oraz Plewiskach nr 2. Po zaciętych spotkaniach awans do dalszych rozgrywek wywalczyli uczniowie SP nr 1 w Komornikach. W drugim terminie o tytuł mistrzowski w kategorii dziewcząt walczyły uczennice z Komornik nr 1, Plewisk nr 1, Wir oraz gospodarze turnieju SP nr 2 w Plewiskach, które o przysłowiowy „włos” wygrały turniej i awansowały wyżej. Życzymy dalszych sukcesów w zawodach powiatowych.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………..

MEMORIAŁ BRONISŁAWA SZWARCA( 25.04.2017)

20170425_113353

            Udany występ w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w dniu 25.04.2017  zanotowali uczniowie Gimnazjum im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach,  reprezentowali naszą gminę w Memoriale Bronisława Szwarca. Na terenach poznańskiej Malty w ramach tych zawodów rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego oraz Miasta Poznania w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach udział wzięło ponad tysiąc uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W kategorii gimnazjów zawody rozgrywane były na dystansie 2000 m dla dziewczyn i chłopców. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, plasując się w pierwszej czterdziestce w swoich biegach. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim uczennica klasy III Vanessa Soboniak, która zajęła 31 miejsce  w powiecie poznańskim oraz Wiktoria Liczbańska i Julia Miszczuk, które zajęły odpowiednio 34 i 48 miejsce w powiecie. Chłopcy również spisali się bardzo dobre, Jan Schumacher z czasem 7:17 zajął  14 miejsce, tuż za nim dobiegł uczeń klasy pierwszej Marek Bielecki.

W zawodach uczestniczyli: Wiktoria Porzucek, Jan Schumacher, Patryk Szymański, Dawid Cichoszewski, Zofia Sliwińska, Grabińska Wiktoria, Aniela Grabarkiewicz, Wiktoria Liczbańska, Mateusz Olejniczak,Grzegorz Heimrath, Adrian Hawrylak, Wiktoria Łojek, Oliwia Słaba, Marek Bielecki, Vanessa Soboniak, Jędrzej Jodłowski, Kacper Ławiak, Marcin Szneka, Jakub Giezek, Magdalena Swierczyńska, Oliwia Maćkowiak-Czub, Janusz Karasiński, Julia Miszczuk, Klaudia Berdych Kaźmierczak Małgorzata, Kinga Brych

opiekun grupy: Joanna Pisula

…………………………………………………………………………………………………………………..

 

Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców (17.01.2017)

foto kosz

Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr. 1 w Plewiskach, we wtorek 17.01.2017r. Pojedynki, co zrozumiałe, niosły niesamowitą porcję emocji i praktycznie do ostatnich syren i gwizdów sędziego kończących spotkania trzymały w niesamowitych emocjach.Wśród dziewcząt rywalizację wygrała drużyna SP Chomęcice wyprzedzając SP nr. 1 z Plewisk ,SP z Wir, oraz SP z Komornik.

Pojedynki chłopców zakończyły się końcowym sukcesem SP Wiry przed gospodarzami SP nr. 1 z Plewisk, a kolejne miejsca przypadły po niesłychanie emocjonujących bojach reprezentacjom: trzecie SP Komorniki a czwarte SP Chomęcice.

Puchary ufundowała Rada Rodziców z SP nr. 1 z Plewisk. Słodkości  w postaci wafelków także wypłynęły z hojnej kasy Rady Rodziców z Plewisk. Napoje ufundował Gminny Ośrodek Kulturyi Sportu z Komornik. Arbitrem wszystkich spotkań był sędzia OZKosz w Poznaniu Pan Tomasz Kuczyński.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt

1 miejsce –  SP Chomęcice

2 miejsce  – SP nr 1 Plewiska

3 miejsce –  SP Wiry

4 miejsce –  SP Komorniki

Klasyfikacja końcowa chłopców

1 miejsce –   SP Wiry

2 miejsce –  SP nr 1 Plewiska

3 miejsce –  SP Komorniki

4 miejsce –  Sp Chomęcice

…………………………………………………………………………………………………………………..

Mistrzostw Gminy w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt (08.11.2016)

FOTFE1A

Czwarty rok z rzędu odbyły się Mistrzostwa Gminy Komorniki w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Pojedynki rozgrywane w sali sportowej nr.1 w Plewiskach w wymiarze czasowym 2×7 min miały niesłychanie wyrównany charakter i przyniosły niesamowitą porcję emocji tak uczestnikom zmagań, jak i kibicom.

Zespół reprezentujący dziewczęcą  drużynę Szkoły Podstawowej z Chomęcic okazał się najlepszym zespołem wyprzedzając drużynę z Plewisk bilansem jednej, więcej zdobytej bramki przy równej zdobytych ilości dużych punktów. Trzecia lokata przypadła piłkarkom ręcznych z Wir, a czwartą z Komornik.

Zespoły chłopięce uplasowały się odpowiednio w kolejności: Komorniki, Plewiska, Wiry, Chomęcice.

Nagrody i wyróżnienia w postaci dyplomów, pucharów i słodyczy ufundowała Rada Rodziców SP nr 1 z Plewisk a wręczył je uczestnikom gier  Dyrektor Szkoły Robert Witkowski na zakończeniu miłej, sportowej zabawy w „szczypiorniaka”.

KLASYFIKACJA  KOŃCOWA  W MISTRZOSTWACH GMINY W PIŁCE RĘCZNEJ 

 CHŁOPCY 

Nazwa szkoły

Miejsce

SP Komorniki

I

SP Nr 1 Plewiska

II

SP Wiry

III

SP Chomęcice

IV

 DZIEWCZĘTA

Nazwa szkoły

Miejsce

SP Chomęcice

I

SP nr 1 Plewiska

II

SP Wiry

III

SP Komorniki

IV

 …………………………………………………………………………………………………………………..

 

  Mistrzostwa Gminy w UNIHOKEJU (25.10.2016)

FOT6E14

 W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 we wtorek 25.10.2016 od godziny 9.00 królował unihokej. Na starcie turnieju stanęły reprezentacje chłopców i dziewcząt Szkół Podstawowych z Wir, Plewisk, Komornik i Chomęcic.

Spotkania powadził międzynarodowy arbiter Kuba Tomaszewski. Mecze trwały 2x 5min i odbywały się systemem każdy z każdym. Za zwycięstwo zespoły otrzymały 2 pkt, za remis 1 pkt.Przy równej ilości zdobytych dużych punktów rozstrzygały serie rzutów karnych.Tak było w przypadku chłopięcej reprezentacji SP Plewiska w pojedynku z SP Wiry. Serię rzutów karnych wygrali Plewiszczanie i to oni zajęli II miejsce, SP Wiry III miejsce a IV miejsce SP Chomęcice.

Zwycięzcami w kategorii chłopców okazali się uczniowie szkoły SP z Komornik. W rywalizacji dziewcząt III miejsce zajęła reprezentacja z SP Wir, IV miejsce SP Chomęcic. Zwyciężczyniami w grupie  dziewcząt okazały się zawodniczki-uczennice SP nr 1 z Plewisk wyprzedzając rywalki z SP Komornik.

Nagrody w postaci pucharów i słodyczy ufundowała Rada Rodziców SP nr 1 z Plewisk. Współorganizatorami Turnieju był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Komornikach.

Klasyfikacja końcowa:

CHŁOPCY 

Nazwa szkoły

Miejsce

SP Komorniki

I

SP Plewiska

II

SP Wiry

III

SP Chomęcice

IV

DZIEWCZĘTA

Nazwa szkoły

Miejsce

SP Nr 1 Plewiska

I

SP Komorniki

II

SP Wiry

III

SP Chomęcice

IV

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Mistrzostwa Gminy w  halowej piłce nożnej (04.10.2016)

IMG_1226

Wyniki :

SP Wiry – SP Chomęcice                            6:0

SP Plewiska – SP Komorniki                       1:2

SP Wiry – SP Plewiska                                0:1

SP Chomęcice – SP Komorniki                    1:3

SP Wiry – SP Komorniki                               2:2

SP Chomęcice – SP Plewiska                     0:2

 

Klasyfikacja turnieju:

I miejsce – SP Komorniki                            7 pkt.              br. 7-4

II miejsce – SP Plewiska                            6 pkt.              br. 4-2

III miejsce – SP Wiry                                   4 pkt.              br. 8-3

IV miejsce – SP Chomęcice                        0 pkt.              br. 1-11

Skład zwycięskiej drużyny:

1.   Jarzembowski Filip

2.   Mączyński Mateusz

3.   Zabłocki Jan

4.   Kardasz Stanisław

5.   Michalak Jakub

6.   Wieczorek Mateusz

7.   Liszyński Mateusz

8.   Lorenz Kacper

9.   Dembiński Mikołaj

10. Budych Kamil

11. Plenzler Karol

………………………………………………………………………………………………………………………….

DZIEWCZYNY Z SP WIRY NA FINAŁACH WOJEWÓDZKICH „ Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

tymbark 

W poniedziałek 21.03.2016 r. dziewczęta z SP Wiry wybrały się na kolejny szczebel rozgrywek „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” (etap wojewódzki) do Grodziska Wielkopolskiego ,aby reprezentować nasz powiat. W finale województwa wielkopolskiego uczestniczyły 53 drużyny,które wcześniej wygrały etapy powiatowe. Pierwszy mecz był bardzo nerwowy i dziewczęta  mocno się stresowały. Z upływającym czasem  gra była płynna, a zagrożenie  pod bramką przeciwnika coraz większe. Efekt gry to 3 bramki strzelone i zaledwie 3 stracone po fazie pucharowej.

Dziewczęta zasłużenie awansowały, do ¼ finału. Na tym szczeblu odbyło się losowanie zwycięzców poszczególnych grup. Los przydzielił nam drużynę SP Drawsko. Jak się okazało drużyna z Drawska była bardzo wymagającym przeciwnikiem.  Mecz rozpoczął się bardzo dobrze,  jednak z czasem to drużyna Lidera była dominującą stroną. Mecz był bardzo „ agresywny” i nerwowy. Można  było odczuć emocje na boisku i poza nim.

Rywalizacja w ćwierćfinale zakończyła się naszą przegraną i na  tym etapie zakończył się nasz udział w imprezie. Cała drużyna zagrała świetny turniej. Wszystkie zawodniczki zasługują na wyróżnienie, ponieważ ciężką pracą osiągnęły sukces.

Zawodniczki SP Wiry:

  1. Zofia Kulas
  2. Natalia Witkowska
  3. Julia Ratajczyk
  4. Julia Lewicka
  5. Aleksandra Urlik
  6. Gabriela Turowska
  7. Oliwia Chlasta
  8. Weronika Franc
  9. Jagoda Borowiak
  10. Dagmara Jasińska

Trenerka : Agata Mulkowska- Karoń

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

GMINNE MISTRZOSTWA w UNIKOKEJU 08.03.2016

FOT7ED

W  Szkole Podstawowej w Plewiskach 8 marca odbyły się Gminne Mistrzostwa w Unihokeju. Na powitanie wszystkich zawodników uczennice  z  naszej szkoły z zespołu tanecznego „ Czarne Pantery” wykonały pokaz taneczny, który umilił rozpoczęcie zawodów. W zawodach brały udział 3 szkoły: Plewiska, Komorniki i Wiry. Mecze cechowała zacięta rywalizacja pomiędzy wszystkimi szkołami, zarówno w spotkaniach dziewcząt jak I chłopców. Aby rozstrzygnąć kolejność końcową turnieju drużyna dziewcząt z Plewisk i Wir wykonała strzały karne na bramkę.

Kolejność klasyfikacja turnieju

Dziewczynki:

1. SP Komorniki

2. SP Plewiska

3. SP Wiry

Chłopcy

1. SP Komorniki

2. SP Wiry

3. SP Plewiska

FOT19DA

Mistrzostwo gminy zdobyła drużyna z Komornik zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Podczas uroczystego zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami  słodkim upominkiem.

Marzena Wojda

………………………………………………………………………………………………………………………………..

TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 23.02.2016

FOT8E06

Jak co roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Tytusa i Jana Działyńskich odbył się turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców wyłaniający Mistrza Gminy Komorniki.Panująca grypa zdziesiątkowała zespoły.Na boisku w decydujących grach wystąpiły „piątki” reprezentujące placówki z Chomęcic i Plewisk.

Rozstrzygnięcia korzystne były  dla dziewcząt  i chłopców z Plewisk. Obie drużyny uzyskały prawo gier na wyższym szczeblu rozgrywek, jakim jest etap powiatowy wchodzący w skład tegorocznej edycji Olimpiady Młodzieży Sportowej, nad którą pieczą sprawuje Szkolny Związek Sportowy.

 

——————————————————————————————————————–

Gminny Turniej MINI SIATKÓWKI Szkół Podstawowych 12.02.2016

IMG_3440

    W piątek 12 lutego 2016 roku w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Komornikach przy ulicy Polnej gościliśmy reprezentację czterech szkół podstawowych
z: Chomęcic, Komornik, Plewisk oraz Wir, biorących udział w turnieju mini piłki siatkowej. W zawodach zorganizowanych przez GOSiR Komorniki wspólnie z Gimnazjum im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach  uczestniczyły zespoły żeńskie i męskie w liczbie ponad 70 osób.

Po oficjalnym otwarciu turnieju dokonanym przez Dyrektora GOSiR
pana Marcina Kaczmarka oraz Dyrektor Gimnazjum w Komornikach panią Barbarę Koralewską – Idzikowską drużyny przystąpiły do rozgrywania meczów.
Turniej zorganizowany w oparciu o oficjalne przepisy mini piłki siatkowej rozgrywany był
w systemie „każdy z każdym”, a wszystkie mecze grane były do dwóch wygranych setów.

Zawodniczki i zawodnicy wykazali olbrzymią determinację i chęć walki w każdym meczu, a olbrzymie emocje udzielały się również trenerom oraz kibicom, którzy pojawili się na trybunach. Po bardzo zaciętej walce i rozegraniu 12 meczów w obu kategoriach nadszedł czas podsumowań i przedstawienia klasyfikacji końcowej.

W kategorii dziewcząt z dorobkiem 7 punktów pierwsze miejsce zajął zespół ze SP Komornik trenowany przez panią Małgorzatę Kramer. Na pozostałych miejscach uplasowały się kolejno uczennice ze szkół podstawowych w Wirach, Chomęcicach i Plewiska.W kategorii chłopców na najwyższym stopniu podium z dorobkiem 8 punktów stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Plewiskach, na drugim miejscu zawody ukończyli uczniowie ze SP w Komornikach. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji ze SP w Wirach, a czwarte chłopcom ze szkoły podstawowej w Chomęcicach.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Przyznano dodatkowe nagrody – otrzymali je najlepsi zawodnicy z każdej drużyny żeńskiej i męskiej.

IMG_3437

——————————————————————————————————————–

 Mistrzostwa Gminy Komorniki Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej 10.11.2016

 foto ręczna

 Dnia 10 listopada, we wtorek w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach miał miejsce turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców, będący Mistrzostwami Gminy Komorniki Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły po cztery reprezentacje.Grano systemem każdy z każdym. Była to już czwarta rozgrywana rok po roku turniejowa rywalizacja młodych szczypiornistów. W pojedynkach padało wiele bramek. Były takie potyczki, które kończyły się rezultatem np: 5:4, a rezultat meczu trzymał w napięciu do ostatniej sekundy.Nad sprawnością przeprowadzenia turnieju czuwali nauczyciele W-fu plewiskiej placówki,   a mecze wzorowo prowadził poznański arbiter Leszek Jasiński. Prowadzenie stolika sędziowskiego wraz z dyspozycjami czasowymi powierzono uczniom plewiskiej szkoły: Franciszkowi Sobońskiemu i Mikołajowi Jądrowi. Ostatecznie w turnieju dziewcząt czwarta lokata przypadła SP Wiry, trzecia Chomęcicom, a wśród chłopców placówki zamieniły się miejscami. Tytuły wicemistrzowskie przypadły młodym adeptom piłki ręcznej z Komornik, natomiast pierwsze lokaty gospodarzom: reprezentacji dziewcząt i chłopców SP Plewiska.

Puchary i nagrody dla wszystkich ekip ufundowała Rada Rodziców SP Plewiska.

 KLASYFIKACJA  KOŃCOWA    ROZGRYWEK  SPORTOWYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT 

Nazwa szkoły

Miejsce

SP Plewiska

I

SP Komorniki

II

SP Chomęcice

III

SP Wiry

IV

 KLASYFIKACJA  KOŃCOWA    ROZGRYWEK  SPORTOWYCH W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW 

Nazwa szkoły

Miejsce

SP Plewiska

I

SP Komorniki

II

SP Wiry

III

SP Chomęcice

IV

 ——————————————————————————————————————–

 TURNIEJ  PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ 20.10.2015

foto turniej

Za nami kolejny etap rywalizacji szkoł podstawowych z terenu gminy Komorniki w ramach Rankingu Aktywności Szkół. Tym razem szkoła podstawowa w Komornikach była organizatorem i gospodarzem turnieju piłki nożnej halowej, który odbył się 20 października 2015 roku. W zawodach brały udział szkoły z Plewiska, Chomęcice, Wiry oraz gospodarz -Komorniki. Zwyciężcami  turnieju zostali młodzi pilkarze z Wir.

RANKING AKTYWNOŚCI SZKÓŁ 15.10.2015

Dnia 15 października 2015r w Szkole Podstawowej w Plewiskach  z przyczyn  niezależnych od organizatora z powodu braku pogody Czwórbój Lekkoatletyczny został odwołany. Nauczyciele Wychowania Fizycznego podjęli decyzję o przeprowadzeniu dwóch konkurencji sportowych: skok w dal z miejsca i  rzut piłką lekarską. Obie konkurencje zostały wykonane po jednej próbie. Wyniki poszczególnych szkół przedstawiają się w sposób następujący:

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa  z Komornik

II miejsce – Szkoła Podstawowa z Plewisk

III miejsce – Szkoła Podstawowa  z Chomęcic

IV miejsce – Szkoła Podstawowa z WiR

W kategorii chłopców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa  z Komornik

II miejsce- Szkoła Podstawowa  z Chomęcic

III miejsce – Szkoła Podstawowa z Wir

IV miejsce- Szkoła Podstawowa z Plewisk

PLEWISKA-BOISKO

We wrześniu rozpoczynają się zmagania sportowe uczniów naszych podstawówek. Szkolne rozgrywki gminne są eliminacją do rozgrywek powiatowych, rejonowych i wojewódzkich. Dodatkowo, aby zachęcić i zmobilizować szkoły do startu w jak największej liczbie zawodów, od zeszłego roku wprowadziliśmy Ranking Aktywności Sportowej Szkół. Celem rozgrywanych zawodów jest oczywiście wyłonienie najlepszych szkół do udziału w rozgrywkach wyższego szczebla, ale celem nadrzędnym jest aktywizacja i zachęcanie dzieci do uczestnictwa w sportowaniu. Wprowadzony w ubiegłym roku system naliczania punktów za uczestnictwo w zawodach sportowych, okazał się idealnym rozwiązaniem dającym szansę wszystkim szkołom w równym stopniu. Przełożył się na zasadę: startujesz – otrzymujesz punkty. Najbardziej aktywnymi szkołami były: Szkoła Podstawowa w Plewiskach i Komornikach – udział w 16 gminnych konkurencjach i turniejach. Dwa kolejne miejsca przypadły równolegle SP Chomęcice i SP Wiry – udział w 13 konkurencjach i turniejach.
Na wyróżnienie zasługują kolejne sukcesy koszykarskich drużyn z Plewisk, które dotarły do najwyższych szczebli rozgrywek odbywających się pod egidą Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”. Zwyciężając na szczeblach gminnym i powiatowym, obie reprezentacje dotarły do finałów rejonu zdobywając odpowiednio dziewczęta – wicemistrzostwo, chłopcy – brązowe medale turniejowych pojedynków.

W obecnych rozgrywkach 2015/2016 szkoły będą rywalizować w następujących konkurencjach: piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej,  unihokeju, piłce nożnej halowej, tenisie stołowym, w biegach przełajowych indywidualnych i sztafetowych, w szachach i warcabach, czwórboju lekkoatletycznym oraz wieloboju sportowym klas IV. Sportowa rywalizacja zapowiada się w tym roku bardzo ciekawie.

Uczniowie wszystkich szkół pod okiem swoich nauczycieli rozwijają swoje sportowe talenty, a również rozwojowi, tyle że w odniesieniu do infrastruktury systematycznie podlegają nasze placówki. Niech żywym dowodem na to będzie sala sportowa, która powstała w przeciągu kilkunastu miesięcy w szkole podstawowej w Komornikach. Również wypiękniał obiekt plewiskiej szkoły. Boisko ze sztuczną nawierzchnią okolone zostało lekkoatletyczną, trzytorową bieżnią oraz skocznią w dal. Wszystko to pozwoli na jeszcze ciekawszą i prowadzoną w lepszych warunkach naszą gminną sportową rywalizację. Jak pokazuje czas zapotrzebowanie na obiekty nie tylko w odniesieniu do sportu systematycznie rośnie. W wielu przypadkach, od spraw najdrobniejszych po te nieco większe, nauczyciele wszystkich placówek z terenu gminy mogą zawsze liczyć na nagrody w postaci sprzętu sportowego od Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach a dyrektor Marcin Kaczmarek, sprawuje mecenat tymi rozgrywkami.

SUKCESY KOSZYKARZY z SP w Plewiskach

Grupowe dz

 

Koszykarska reprezentacja Szkoły Podstawowej im. T. i J. Działyńskich w Plewiskach tegoroczne rozgrywki międzyszkolne rozpoczęła jak zwykle od etapu gminnego. Zarówno zespół dziewcząt, jak i chłopców zwyciężył swych rywali z: Chomęcic, Wir i Komornik, awansując tym samym do dalszych turniejowych zawodów. Były one dla naszych podopiecznych zwycięskie na kolejnych dwóch etapach. Miejscem zmagań była sala sportowa plewiskiej placówki.

Natomiast w finale rejonu Poznań Teren Wschód rozgrywanym 10. kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Wielichowie  nasi koszykarze pokonując po zaciętym pojedynku swych przeciwników z Rogoźna zapewnili sobie trzecie miejsce.

Podobny finał tyle, że z udziałem dziewcząt rozgrywany 15 kwietnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie przyniósł naszym podopiecznym tytuł wicemistrzowski. Wszystkie pojedynki odbywały się pod egidą Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA” w ramach XVI Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej – rok 2014/2015, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Walkowiak.
Srebrne koszykarki reprezentantki Szkoły Podstawowej im. T. i J. Działyńskich wystąpiły w turniejowych zmaganiach w następującym składzie:

Kinga Golak,  Patrycja Jankowiak, Alicja Myśliwiec, Maria Pawłowska, Nicole Feld, Edyta Nowicka, Eliza Płaza, Paulina Oleszek, Oliwia Paczkowska, Joanna Kiełczewska, Julia Maciejewska, Angelika Łykowska.

Zespół chłopców, brązowi medaliści, to:

Piotr Krzyżagórski, Bartosz Kaczmarek, Jakub Pączek, Kajetan Jurkiewicz, Grzegorz Heimrath, Maciej Ockert, Jakub Juziuk, Dawid Mielczarek, Jakub Pankiewicz, Krystian Stępczak, Wiktor Włoch, Oskar Zatorski, Wiktor Czarny, Patryk Rachwalski, Patryk Szymański, Marcel Porębski.

Wzorowa praca sekretariatu zawodów rozgrywanych w Plewiskach, to zasługa uczennic naszej szkoły: Zosi Ziółkowskiej, Ani Mikołajczyk. Obsługą tablicy na podobnym poziomie zajęli się: Adam Prószyński, Marcin Kaczmarek, Szymon Nowacki. Sędzią turniejów rozgrywanych w szkolnym, sportowym plewiskim obiekcie był uznany w kraju arbiter basketu, pan Paweł Podolski. Jego komentarz niech stanie się puentą koszykarskiego święta szkolnego sportu: – ” Z radością, z ogromną sympatią jestem witany w progach plewiskiej szkoły. Moje wyrazy uznania kieruję pod adresem tych, którzy z takim zapałem stawiają kroki w tej pięknej, ale niezwykle trudnej grze zespołowej.”

 

TURNIEJ UNIHOKEJA

IMG_0004 IMG_0022

W turnieju unihokejowym, wyłaniającym mistrza gminy Komorniki szkół podstawowych, wśród dziewcząt prym wiodły zespoły Komornik i Plewisk. Te drugie były gospodyniami pojedynków, taką też lokatę zajęły na koniec rozgrywek, które okazały się ostatecznie zwycięskie dla komorniczanek. Wśród chłopców zwyciężyli uczniowie – sportowcy z Plewisk. W kolejnym turnieju rozgrywanym w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Przeźmierowie, już na etapie powiatowym – półfinał powiatu poznańskiego, wywalczyli trzecie miejsce.

 

 

 Gminny Turniej w Piłkę Nożną Halową

 piłka halowa

3 listopada 2014 r. na hali GOSiR-u w Komornikach odbył się Gminny Turniej w Piłkę Nożną Halową, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka Komornikach. W zawodach wzięły udział reprezentacje z Plewisk, Chomęcic i Komornik. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.  Były to eliminacje do półfinałów powiatu.

Zespoły otrzymały puchary ufundowane przez Radę Rodziców SP Komorniki.

 Reprezentacja SP Komorniki:

1. Mroziński    Dominik          kl. 6d

2. Wilak          Jan                  kl. 6a

3. Fabisz         Mateusz          kl. 6d

4. Muszyński  Mateusz          kl. 6c

5. Rosiejak      Jakub              kl. 6a

6. Urbanowicz Filip               kl. 6a

7. Kaźmierczak Norbert         kl. 6a

8. Cichoszewski Dawid         kl. 6d

9. Polaczyk     Maciej             kl. 6b

Wyniki spotkań:

SP Plewiska – SP Komorniki            4 : 0

SP Komorniki – SP Chomęcice         5 : 0

SP Plewiska – SP Chomęcice            10 : 0

Klasyfikacja turnieju:

 I miejsce         SP Plewiska

II miejsce        SP Komorniki

III miejsce      SP Chomęcice

Organizator :Sebastian Jakrzewski

Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych

 

tenis
24 października 2014 r. rozegrany został na Hali Sportowej GOSiR w Komornikach przy ul. Jeziornej 3  Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

W klasyfikacji drużynowej złoto zdobyła dziewczęca drużyna tenisistek ze SP w Chomęcicach w składzie: Agata Jurdzińska, Marta Sobkowiak i Julia Górczak.
Dziewczęta z Chomęcic będą reprezentowały Gminę Komorniki na zawodach Powiatu Poznańskiego w Pecnej. W kategorii chłopców najlepszą drużyną okazali się reprezentanci Plewisk w składzie: Jakub Pączek, Piotr Krzyżagórski, Adam Guzicki. Rywalizacja w kategorii chłopców była bardzo zacięta.
Oto końcowe rezultaty:
Dziewczęta                                                       Chłopcy
I m SP Chomęcice                                        I m SP Plewiska
II m SP Komorniki                                          II m SP Komorniki
III m SP Plewiska                                           III m SP Wiry
IV m SP Wiry                                                  IV SP Chomęcice
Nagrody medale i puchary zostały ufundowane przez Radę Rodziców ze SP w Chomęcicach. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych. Organizator Urszula Kolińska

 

ROZGRYWKI SPORTOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Rozgrywki szkół

Jak co roku we wrześniu rozpoczynają się rozgrywki sportowe w ramach współzawodnictwa szkół podstawowych.

W zeszłorocznych zmaganiach podstawówek pierwsze miejsce zdobyła szkoła z Komornik, drugie wywalczyła szkoła z Plewisk, trzecie zajęła szkoła z Wir, a czwarte przypadło najmniejszej gminnej szkole z Chomęcic.

Zawody we wszystkich dyscyplinach rozgrywane były w pełnej entuzjazmu, zapału i woli walki atmosferze. Gratulujemy zwycięskiej szkole i wszystkim uczestnikom zawodów. Pomimo zajętego IV miejsca szczególne słowa uznania dla uczniów najmniejszej szkoły w Chomęcicach, którzy we wszystkich zawodach w których uczestniczyli byli wymagającym i godnym uznania przeciwnikiem.

Nagrodą dla zwycięskiej szkoły z Komornik był sprzęt sportowy o wartości 600 zł, szkoła w Plewiskach otrzymała sprzęt o wartości 400 zł, Wiry i Chomęcice otrzymały wyposażenie sportowe o wartości odpowiednio 300 i 200 zł. Ponadto szkoła w Komornikach otrzymała Puchar Dyrektora GOSiR. Nagrody jak co roku zostały  ufundowane przez GOSiR Komorniki.

Podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego za rzetelne przygotowywanie uczniów do rozgrywek, dyrektorom szkół za stwarzanie warunków i dobrej atmosfery do rozgrywania zawodów oraz Radom Rodziców poszczególnych szkół, za dodatkową motywację dzieci poprzez fundowanie nagród – pucharów, medali i dyplomów w poszczególnych konkurencjach. Gminnym  Koordynatorem  rozgrywek jak co roku był nauczyciel  SP Plewiska Wojciech Ziółkowski.

W obecnych rozgrywkach szkoły będą rywalizować w następujących konkurencjach: piłce nożnej, koszykówce, unihokeju, piłce nożnej halowej, tenisie stołowym, w biegach przełajowych indywidualnych i sztafetowych, w szachach i warcabach, czwórboju lekkoatletycznym oraz wieloboju sportowym klas IV.

Dodatkowo w kalendarzu pojawią się dwie nowe dyscypliny piłka ręczna oraz siatkówka.

Wprowadzanie nowych dyscyplin jest możliwe dzięki nieustannie poprawiającej się bazie sportowej wokół szkół. Dzięki nim uczniowie mogą ćwiczyć i właściwie przygotować się do zawodów. Nowe boiska powstały przy szkołach w Chomęcicach, Wirach oraz Plewiskach.

Liczymy, że tegoroczne rozgrywki będą ciekawe i emocjonujące dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzymy wszystkim startującym sukcesów na etapach gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

 

Tabela współzawodnictwa sportowego szkół

Gminy Komorniki w roku szkolnym 2013/2014

 

Konkurencja

SP
Chomęcice

SP
Komorniki

SP
Plewiska

SP
Wiry

Piłka nożna

1

3

2

4

Indywidualne biegi przełajowe

1

4

3

2

Sztafetowe biegi przełajowe

2

4

1

3

Tenis stołowy dziewczynki

2

4

3

1

chłopcy

1

4

3

2

Piłka nożna halowa

1

3

4

2

Koszykówka dziewczynki

3

2

4

1

chłopcy

3

4

2

Szachy

3

4

4

Warcaby

2

3

4

Unihokej dziewczynki

4

3

chłopcy

3

4

Czwórbój lekkoatletyczny dziewczynki

2

4

1

3

chłopcy

1

2

3

4

Wielobój sportowy dla klas 4

4

3

2

Suma punktów

19

51

46

26

 

 

 

Dodaj komentarz