Sześć bramek na początek turnieju

Data dodania: 7 października 2021

Okazałe w bramki było spotkanie inaugurujące turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy do lat 19, jakie odbyło się w środę 6 października na stadionie GOSiR w Plewiskach. W pojedynku młodych piłkarzy padło sześć goli, a Ukraina pokonała Maltę 4:2 (2:1).

Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie, bowiem już w 7. minucie, zespół maltański objął prowadzenie. Nathan Cross wykorzystał błąd obrońcy rywali i strzelił mocno z linii pola karnego. Kolejny błąd popełnił ukraiński bramkarz puszczając piłkę między nogami i Malta wygrywała 1:0. Zespół ukraiński rozgrywający piłkę zdecydowanie lepiej od rywali, mocno natarł na przeciwnika i już po kolejnych sześciu minutach wyrównał. Gola z rzutu karnego zdobył Mychajło Chromei i było 1:1. Ukraińcy mieli zdecydowaną przewagę i zdobyli drugą bramkę w 36. minucie, kiedy do siatki trafił Yehor Yarmoliuk. Kiedy krótko po rozpoczęciu drugiej połowy trzeciego gola dla Ukraińców zdobył Denys Shostak, wydawało się, że za chwilę padną następne bramki. Tak się też stało, chociaż po raz drugi Ukraińcy popełnili błąd w kryciu i niewysoki Brooklyn Borg popędził z piłką w stronę pola karnego i nie dał szans bramkarzowi rywali. Kilka minut później Shostak zdobył kolejnego gola. Drużyna Ukrainy miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale rezultat już się nie zmienił.

Tymczasem w drugim spotkaniu pierwszego dnia turnieju, w Grodzisku Wielkopolskim, reprezentacja Polski niespodziewanie przegrała z Finlandią 1:3 (0:2). Ten rezultat stawia podopiecznych trenera Mariusza Rumaka w bardzo trudnej sytuacji i pod dużym znakiem zapytania stawia sprawę awansu do następnej rundy rozgrywek (awans wywalczą dwa najlepsze zespoły wielkopolskiego turnieju).

Kolejne pojedynki turnieju odbędą się w sobotę 9 października. Na stadionie w Plewiskach Ukraina zagra z Finlandią (godz. 12.00), natomiast Polska zmierzy się z Maltą w Swarzędzu (godz. 15.30).

Wyniki I dnia turnieju

Ukraina – Malta 4:2 (2:1)

0:1 – Cross (7), 1:1 – Chromei (13-karny), 2:1 – Yaromoliuk (36), 3:1 – Shostak (55), 3:2 – Borg (58), 4:2 – Shostak (65).

Polska – Finlandia 1:3 (0:2)

0:1 – Terho (21), 0:2 – Hyrylainen (45), 1:2 – Buksa (67-karny), 1:3 – Salomaa (87).