LKS Wielkopolska Komorniki

…………………………………………………………………………………………………………………………

III Memoriał im. Stanisława Koberskiego 09.07.2018

Prawie 100 osób wzięło udział w III Memoriale im. Stanisława Koberskiego w tenisie stołowym, jaki w sobotę 9 czerwca odbył się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach. Do rywalizacji stanęli zawodnicy i zawodniczki z okolicznych klubów i miejscowości.

Najpierw walkę o zwycięstwo toczyli najmłodsi adepci tenisa stołowego. Wśród chłopców z klas 1-3 zwyciężył Oliwier Ortyl, a drugi był Wiktor Burlikowski. Wśród chłopców klas 4-6 triumfował Kamil Kostyk, wyprzedzając Jana Amrożego oraz Jakuba Mosia. Z kolei Jakub Lamperski wyprzedził Michał Urbana i Filipa Lasia w kategorii chłopców klas 7 i gimnazjum.

W turnieju kobiet open najlepsza okazała się Joanna Szcześniak, a za nią uplasowały się na kolejnych pozycjach Klaudia Kostyk, Katarzyna Schmidt, Matylda Paterska i Katarzyna Drzewińska.

Potem rywalizacji stanęli panowie w trzech kategoriach wiekowych, a na koniec  rozegrano turniej open o Puchar Stanisława Koberskiego. W kategorii 18-35 lat triumfował Krzysztof Katafiasz, przed Sławomirem Radziewiczem i Dawidem Balcerzakiem. Z kolei w kategorii 36-50 lat najlepszy był Daniel Welke, przed Rafałem Jurkiem i Wojciechem Miczugą. W kategorii powyżej 50 lat finałowym zwycięzcą okazał się Mieczysław Wagner, który wyprzedził Ireneusza Wołoszczaka oraz Witolda Minkisiewicza.

W turnieju open o Puchar Stanisława Koberskiego, ufundowanego przez syna Radosława, triumfował Krzysztof Katafiasz. Drugi był Jakub Lamperski,  3 i 4 miejsce zajęli wspólnie Daniel Welke i Joanna Szcześniak, a 5 i 6 pozycję – Mieczysław Wagner i Oliwier Ortyl. Pojedynki kilkugodzinnego turnieju stały na niezłym poziomie, a uczestnicy świetnie się bawili i rozgrywali spotkania w sportowej atmosferze.

Podczas imprezy obecni byli, obok syna Stanisława Koberskiego – Radek, także żona Genowefa oraz córka Kamila. Grających dopingowali również Jan Broda – wójt gminy Komorniki i Marcin Kaczmarek – dyrektor GOSiR Komorniki. Turniej wzorowo poprowadzili sędziowie: Roman Kaczmarek, Adrianna Drgas i Mirosław Wieczorek. Z kolei fundatorami nagród, obok Rafała Koberskiego, były także: firma Wimax-Meble Mirosława Wieczorka, firma Mróz Auto Macieja Mrozińskiego oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

Memoriał im. Stanisława Koberskiego 16.07.2016
Memoriał upamiętniający prezesa sekcji tenisa stołowego LKS Wielkopolska Stanisława Koberskiego odbył się 16 lipca br. w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W turnieju łącznie wzięło udział 62 zawodników i zawodniczek z okolicznych klubów i miejscowości. Sędzią głównym zawodów był Roman Kaczmarek, a pomagali mu Adrianna Drgas oraz Mirosław Wieczorek. Od godziny 9:00 rywalizację zaczęli najmłodsi adepci tenisa stołowego oraz kobiety. Rozgrywki odbyły się systemem grupowym. Natomiast o godzinie 12:00 wystartowały kategorie mężczyzn: 18 – 35 lat, 36 – 50 lat i powyżej 50 lat. Turniej mężczyzn przeprowadzony został system pucharowym.

Po wyłonieniu zwycięzców poszczególnych kategorii, zawodnicy przystąpili do turnieju OPEN o puchar prezesa Pana Stanisława Koberskiego, ufundowany przez jego syna Radosława Koberskiego.

O godzinie 11:30 zawody zostały oficjalnie otwarte przez Sekretarz Gminy Olgę Karłowską, a całą ceremonię poprowadził Dyrektor GOSiR Marcin Kaczmarek. Podczas otwarcia turnieju obecni byli szczególni goście, rodzina zmarłego Stanisława Koberskiego: żona Genowefa Koberska, córka Kamila Koberska oraz syn Radosław Koberski. W trakcie otwarcia turnieju padło wiele ciepłych słów uznania kierowanych do Pana Stanisława. Jednymi z nich było wspomnienie od klubu LKS Wielkopolska Komorniki:

„Pan Stanisław Koberski był miłośnikiem tenisa stołowego. Od 1983 roku działał w naszym klubie jako zawodnik i prezes. W 1998 roku z udziałem Pana Stanisława powstała sekcja Tenisa Stołowego, która w 2001 roku po raz pierwszy została zgłoszona do rozgrywek IV ligi, a od sezonu 2003 / 2004 utrzymuje się w III lidze do dnia dzisiejszego. Pan Stasiu był również czołowym zawodnikiem w kategorii Weteranów podczas licznych zawodów organizowanych przez WZTS, PZTS oraz licznych turniejów okolicznościowych.Nam jako zawodnikom brakuje jego wsparcia, poczucia humoru, a także wytrwałości sportowej. Czujemy jednak, że Pan Stasiu jest z nami cały czas i z jego pomocą uda nam się kontynuować jego „dzieło” i nie zatracimy sportowego ducha oraz serca do walki w rozgrywkach ligowych i indywidualnych. Pan Stanisław zmarł 15.07.2015 r.”

Klub LKS Wielkopolska Komorniki, szczególne podziękowania skierował do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostępnienie hali oraz wszystkich tych, którzy zaangażowali się i pomogli w organizacji zawodów. Ogromne podziękowania dla fundatorów nagród:

– Pana Radosława Koberskiego

– firmy Wimax-Meble -Mirosława Wieczorka

– firmy Mróz Auto – Macieja Mrozińskiego

– Wójta Gminy Komorniki Jana Brody

– Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach

Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych:

KOBIETY OPEN:

1 miejsce – Magdalena CHMIELEWSKA

2 miejsce – Katarzyna SCHMIDT

3 miejsce – Julia MIELOCH

4 miejsce – Rozalia FRANKOWSKA

CHŁOPCY SZKOŁA PODSTAWOWA:

1 miejsce – Jakub SAWICKI

2 miejsce – Kamil KOSTYK

3 miejsce – Filip BOROWIAK

4 miejsce – Rafał NIEDZIELA

5 miejsce – Jakub TARATAJCIO

6 miejsce – Michał BIEZRUKOW

7 miejsce – Grzegorz JANASZEK

PANOWIE 18 – 35 LAT:

1 miejsce – Maciej WIŚNIEWSKI

2 miejsce – Paweł ŻARSKI

3 miejsce – Damian MIKOŁAJCZYK

4 miejsce – Krzysztof KATAFIASZ

5 – 6 miejsce: Grzegorz WALOSZCZYK, Paweł KIREŃCZUK

7 – 8 miejsce: Damian TROSZCZYŃSKI, Piotr KAŹMIRSKI

9 – 12 miejsce: Tomasz STASIK, Łukasz TROSZCZYŃSKI, Błażej WOŹNIAKOWSKI, Marcin NOWAK

13 – 16 miejsce: Paweł MARCINIAK, Jakub ROZUM, Artur ROŻEK, Marcin MIAZIO

17 – 24 miejsce: Magdalena CHMIELEWSKA, Jakub SAWICKI

PANOWIE 36 – 50 lat:

1 miejsce – Maciej MROZIŃSKI

2 miejsce – Krzysztof GRAUSZ

3 miejsce – Mirosław WIECZOREK

4 miejsce – Janusz CICHACKI

5 – 6 miejsce: Paweł WIELAND, Robert KURZAWSKI

7 – 8 miejsce: Krzysztof NOWAK, Tomasz TRAFNY

9 – 12 miejsce: Jarosław SZAJ, Katarzyna SCHMIDT, Jarosław TRUSZKIEWICZ, Michał MISIEWICZ

PANOWIE POWYŻEJ 50 LAT:

1 miejsce – Janusz TOMCZAK

2 miejsce – Jerzy KIEDROWICZ

3 miejsce – Jacek WASKOWSKI

4 miejsce – Mieczysław WAGNER

5 – 6 miejsce: Piotr KAMIŃSKI, Zbigniew LISIECKI

7 – 8 miejsce: Franciszek JAROSZYŃSKI, Piotr KLABIŃSKI

9 – 12 miejsce: Czesław PIECZYŃSKI, Witold SPRINGER, Tomasz FABIAŃCZYK, Jacek MAZUREK

13 – 16 miejsce: Andrzej WIETRZYKOWSKI, Piotr RAPTIS, Adam CIELOSZYK, Ireneusz WOŁOSZCZAK,

17 – 24 miejsce: Lechosław LANGE, Leszek WOJCIECHOWSKI, Witold MINKISIEWICZ, Krzysztof KAZIMIRSKI, Dariusz KOZIOROWSKI

KATEGORIA OPEN o puchar Prezesa Stanisława Koberskiego:

1 miejsce – Maciej WIŚNIEWSKI

2 miejsce – Janusz TOMCZAK

3 miejsce – Maciej MROZIŃSKI

4 miejsce – Jakub SAWICKI

5 miejsce – Magdalena CHMIELEWSKA

41

…………………………………………………………………………………………………………..

tenis

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE SEZONU NAJMŁODSZYCH TENISISTÓW STOŁOWYCH LKS WIELKOPOLSKA KOMORNIKI

 tenis1

W dniu 10.06.2015r. odbyło się uroczyste zakończenie sezonu najmłodszych tenisistów stołowych LKS Wielkopolska Komorniki, na którym zjawili się wszyscy zawodnicy wraz z rodzicami. Po krótkim podsumowaniu sezonu, prezes klubu Pan Stanisław Koberski oraz trenerka Adrianna Drgas wręczyli najmłodszym reprezentantom klubu medale, dyplomy, oraz słodkie upominki.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie przepracowany sezon 2014 / 2015 i mamy nadzieję, że po wakacjach wszyscy spotkamy się w tym samym gronie.

 

DOŁĄCZ DO NAS W SEZONIE 2015 / 2016 !!!

DEBIUT NASZYCH NAJMŁODSZYCH TENISISTÓW STOŁOWYCH W ZAWODACH WOJEWÓDZKICH          

1
W sobotę 11.04 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na os. Stare Żegrze 1 w Poznaniu odbył się III Grand Prix Wielkopolski Żaków i Skrzatów.

W kategorii najmłodszych zawodników Wielkopolski, klub LKS Wielkopolska Komorniki reprezentowany był przez Wojciecha Michalaka oraz Oskara Janickiego. Chłopcy pomimo bardzo krótkiego stażu treningowego zaprezentowali się bardzo dobrze. Ostatecznie Oskar Janicki zajął 16 miejsce, a Wojciech Michalak miejsce w przedziale 21 – 22. Mecze naszych najmłodszych podopiecznych były bardzo wyrównane, a zebrane doświadczenie na pewno zaowocuje podniesieniem umiejętności i nabraniem pewności grze.

 

 

 

KONIEC PIERWSZEJ RUNDY

Pierwsza runda zakończyła się dużym sukcesem dla naszych IV ligowych zawodników. Obecnie zajmują oni drugie miejsce w tabeli zaraz za prowadzącą drużyną MKTS Opalenica. Patrząc na dotychczasowe wyniki zawodników LKS Wielkopolska Komorniki runda rewanżowa z pewnością będzie bardzo emocjonująca i miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy zagrają jeszcze lepiej i uda im się wywalczyć awans do trzeciej ligi, czego oczywiście bardzo im życzymy.
Niestety mniej poszczęściło się naszemu III ligowemu zespołowi, ponieważ zabrakło im kilku setów aby trafić do grupy mistrzowskiej, w której mogliby walczyć o awans do drugiej ligi. Obecnie LKS Wielkopolska Komorniki zajmuje mocne piąte miejsce w tabeli i w drugiej rundzie będzie grać utrzymanie się w III lidze.

Wszystkich sympatyków tenisa stołowego, którzy chcieliby zmierzyć swoje siły zapraszamy 11.01 na Turniej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Turniej odbędzie się na sali przy ul. Jeziornej 3 w następujących kategoriach:
godz. 9:00 – młodzież szkolna (do 18 lat) i kobiety (kategorie ustali prowadzący podczas turnieju w zależności od ilości startujących),
godz. 12:00 – seniorzy i weterani.

——————————————————————————————————————–

KOLEJNY MIESIĄC – KOLEJNE SUKCESY

lenis stolowy

W listopadzie odbyły się kolejne spotkania zespołów III oraz IV ligi.

III ligowy zespół był gospodarzem spotkań z drużynami Noteć Dziembowo i Noteć Czarnków. W pierwszym meczu nasi reprezentanci, po bardzo zaciętej grze zremisowali 5:5. Skład zespołu z ilością zdobytych punktów był następujący: Troszczyński Damian 2 pkt., Deryło Tomasz, Wieczorek Mirosław 1,5 pkt. i Kaczmarek Sławomir 1,5 . W następnym spotkaniu cała drużyna zagrała bardzo dobrze i pokonała Noteć Czarnków 7:3. Jest to cenne zwycięstwo, gdyż przybliża LKS Wielkopolska Komorniki do awansu do  czołowej czwórki rozgrywek, czyli do udziału w fazie finałowej III ligi. Skład zespołu z ilością zdobytych punktów był następujący: Troszczyński Damian 1,5 pkt., Deryło Tomasz 1,5pkt. , Wieczorek Mirosław 1,5 pkt. i Kaczmarek Sławomir zdobył komplet punktów 2,5.

Zachęcamy wszystkich do trzymania kciuków bo już 14.12 nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z UKS Kleszczewo oraz LKTS Luboń. Również serdecznie zapraszamy do obejrzenia ostatnich spotkań tej rundy, które odbędą się dnia 21.12 z drużyną Łobzonka Wyrzysk o godz. 10:00 oraz Sparta Złotów o godz. 14.30 !

 

Aktualna tabela III liga gr. północ ze str. wzts.pl

1.

STS Gamaja I Rogoźno [b]

7

12

52:18

2.

LKTS Lubanta Luvena Luboń

7

11

47:23

3.

LKS Wielkopolska Komorniki

7

11

46:24

4.

MLKS Sparta Złotów

7

10

39:31

5.

WLKS Łobzonka Wyrzysk

7

9

43:27

6.

LZS Noteć Dziembowo [b]

7

7

35:35

7.

STS Gamaja II Rogoźno

7

6

35:35

8.

Stowarzyszenie LZS Kuźnica Żelichowska

7

6

29:41

9.

UKS PIONIER GOKiS Kleszczewo

7

6

28:42

10.

UKS Nałęcz II Gephouse Ostroróg

7

4

28:42

11.

KTS Jeziorak Międzychód [b]

7

1

19:51

KTS Plastmet Noteć Czarnków

7

1

19:51

Dla IV ligowego zespołu był to również bardzo udany miesiąc. Nasi zawodnicy zmierzyli się z drużyną LKTS Luvena II Luboń wygrywając 10:0 oraz z SKTS Rataje 50 Poznań wygrywając 10:8. Dzięki tym wygranym LKS Wielkopolska Komorniki obecnie zajmuje 2 miejsce w tabeli. Miejmy nadzieję, że ostatnie spotkanie, które odbędzie się dnia 13.12  o godz. 12:00, na sali przy ul. Jeziornej również zakończy się zwycięstwem naszej drużyny z Komornik. Trzymamy kciuki i zapraszamy kibiców na ostatni mecz I rundy !

Aktualna tabela IV ligi OZTS Poznań gr. zachodnia ze str. wzts.pl

1

MKTS II Opalenica

6

11

5

1

0

59:29

2

LKS Wielkopolska II Komorniki

5

8

4

0

1

41:20

3

SKTS Rataje 50 Poznań

5

6

3

0

2

42:27

4

STS Gamaja III Rogoźno

4

4

2

0

2

30:22

5

LKTS Luvena II Luboń

4

4

2

0

2

25:24

6

MKSTS Warta Oborniki

5

1

0

1

4

20:49

7

KTS Jeziorak II Międzychód

5

0

0

0

5

4:50

 

——————————————————————————————————————–

KOLEJNE SUKCESY ZAWODNIKÓW LKS WIELKOPOLSKA KOMORNIKI

 druzyny

W październiku odbyły się kolejne spotkania o Mistrzostwo III i IV Ligi Mężczyzn w Tenisie Stołowym.

Dnia 12.10 nasi III ligowcy na wyjeździe rozegrali dwa mecze – z drużyną STS Gamaja I Rogoźno oraz STS Gamaja II Rogoźno. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 7:3 dla gospodarzy, natomiast z II drużyną Rogoźna nasi zawodnicy LKS Wielkopolska Komorniki wygrali 6:4. Kolejna niedziela była zdecydowanie lepsza, nasi zawodnicy jako gospodarze odnieśli dwa zwycięstwa – z Kuźnicą Żelichowską 6:4 oraz
z Jeziorakiem Międzychód 10:0. Kolejne mecze III ligi odbędą się w Komornikach przy
ul. Jeziornej, dnia 23.11 o godz. 10:00 z Notecią Dziembowo oraz o godz. 14:30 z Notecią Czarnków. Serdecznie zapraszamy !

 

Aktualna tabela III liga gr. północ ze str. wzts.pl

1.

LKTS Luvena Luboń

5

9

37:13

2.

STS Gamaja I Rogoźno [b]

5

8

35:15 (2:0)

3.

LKS Wielkopolska Komorniki

5

8

34:16 (0:2)

4.

WLKS Łobzonka Wyrzysk

5

7

30:20

5.

Stowarzyszenie LZS Kuźnica Żelichowska

5

6

25:25 (2:0)

6.

UKS PIONIER GOKiS Kleszczewo

5

6

26:24 (0:2)

7.

MLKS Sparta Złotów

5

6

24:26

8.

LZS Noteć Dziembowo [b]

5

5

25:25

9.

STS Gamaja II Rogoźno

5

2

20:30 (2:0)

10.

UKS Nałęcz II Gephouse Ostroróg

5

2

18:32 (0:2)

11.

KTS Jeziorak Międzychód [b]

5

1

15:35

12.

KTS Plastmet Noteć Czarnków

5

0

11:39

 

 

W piątkowy wieczór dnia 10.10. w Opalenicy odbył się inauguracyjny mecz IV ligi pomiędzy MKS II Opalenica, a LKS Wielkopolska Komorniki. Niestety mecz zakończył się wynikiem 10:1 dla gospodarzy. Honorowy punkt dla Komornik wywalczył Maciej Wiśniewski. Nasi zawodnicy szybko wyciągnęli wnioski z nieudanego startu w ligowych rozgrywkach i w kolejnych meczach ligowych zaprezentowali się już o wiele lepiej, pokonując  MKSTS Wartę Oborniki 10:2 oraz  KTS Jeziorak II Międzychód, aż 10:0.

Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą kontynuacją dobrej passy i również zakończą się naszym sukcesem. Chętnych kibiców zapraszamy już 8.11 o godz. 12:00 na salę gimnastyczną przy ul. Jeziornej na mecz z LKTS Luvena II Luboń.

Aktualna tabela IV ligi OZTS Poznań gr. zachodnia ze str. wzts.pl

1

MKTS II Opalenica

4

8

4

0

0

40:16

2

LKTS Luvena II Luboń

3

4

2

0

1

25:14

3

SKTS Rataje 50 Poznań

3

4

2

0

1

24:13

4

LKS Wielkopolska II Komorniki

3

4

2

0

1

21:12

5

STS Gamaja III Rogoźno

1

0

0

0

1

6:10

6

MKSTS Warta Oborniki

3

0

0

0

3

9:30

7

KTS Jeziorak II Międzychód

3

0

0

0

3

0:30

 

2 listopada na obiekcie LOSIR-u odbył się 3 turniej z cyklu Halamus Cup.

W turnieju wzięło udział 99 uczestników.  Zawodnicy LKS Wielkopolska Komorniki zajęli następujące miejsca:

 

Kategoria Chłopcy 14 – 18 lat:

12 – Pawłowski Jakub

13 – Jezierski Radosław

Kategoria Seniorzy 19 – 35 lat:

11 – Wiśniewski Maciej

14 – Mroziński Maciej

16 – Kireńczuk Paweł

Kategoria Nestorzy powyżej 50 lat:

7 – Wołoszczak Ireneusz