Tenisiści stołowi na jubileusz GOSiR

Data dodania: 13 czerwca 2022

Miłośnicy tenisa stołowego mieli prawdziwe święto w związku z jubileuszowym otwartym turniejem w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach. Na 15-lecie istnienia GOSiR, w imprezie wzięło udział prawie 80 zawodniczek i zawodników z wielu ośrodków, nie tylko z Wielkopolski – amatorzy i zawodnicy z licencjami co najmniej na drugą ligę.

Turniej toczył się w dwóch kategoriach wiekowych: do 45 lat i powyżej 46 lat. Do Komornik przyjechali m.in.: Zbigniew Lisiecki ze Stęszewic – mistrz Polski weteranów oraz Grzegorz Dzioba z Aleksandrowa Kujawskiego – wicemistrz Polski amatorów. W zawodach startowała także Joanna Szcześniak z Plewisk – medalistka Grand Prix weteranów.

Przez kilka godzin na dwunastu stołach trwała interesująca rywalizacja, a wiele pojedynków stało na wysokim poziomie. Nie brakowało też zaciętej walki o ostateczny triumf w imprezie. W pierwszej kategorii do 45 najlepszy okazał się Artur Lemieszka z Krzyża, a drugą lokatę wywalczył Krystian Łukaszewski z Inowrocławia. Kolejne pozycje w tej kategorii: 3. Sławomir Kaczmarek (Komorniki), 4. Mateusz Gajkowski (Rawicz IV), 5. Piotr Kamiński (Dżentelmeni III Poznań), 6. Arkadiusz Zimniewicz (Golina), 7. Jakub Szymankiewicz (Kleszczewo), 8. Daniel Zioła (Rataje 50 Poznań).

Z kolei w kategorii powyżej 46 lat zwyciężył Daniel Welke z Poznania, wyprzedzając Przemysława Buśko (Rosko). Kolejne miejsca zajęli: 3. Rafał Jurek (Pakość), 4. Piotr Adamczak (Trzemeszno), 5. Michał Łuczak (Skoki), 6. Zbigniew Lisiecki (Stęszewice) 7. Janusz Tomczak (Opalenica), 8. Andrzej Lemieszka (Krzyż).

Najlepsze trójki uczestników w obu kategoriach zostały nagrodzone pucharami i kartami podarunkowymi. Zawodnicy z miejsc od czwartego do szóstego utrzymali upominki. Wyróżniono też najlepszą kobietę imprezy, a została nią Joanna Szcześniak z Komornik. Maciej Mroziński z Plewisk był najlepszym zawodnikiem gminy Komorniki. Nagrodzono również Irinę Ahalakovą z Ukrainy, która zajęła 20. miejsce w kategorii do 45 lat.

Organizatorem jubileuszowego otwartego turnieju tenisa stołowego był komornicki Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.