To już trzeci Memoriał im. Stanisława Koberskiego

Prawie 100 osób wzięło udział w III Memoriale im. Stanisława Koberskiego w tenisie stołowym, jaki w sobotę 9 czerwca odbył się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach. Do rywalizacji stanęli zawodnicy i zawodniczki z okolicznych klubów i miejscowości.

Najpierw walkę o zwycięstwo toczyli najmłodsi adepci tenisa stołowego. Wśród chłopców z klas 1-3 zwyciężył Oliwier Ortyl, a drugi był Wiktor Burlikowski. Wśród chłopców klas 4-6 triumfował Kamil Kostyk, wyprzedzając Jana Amrożego oraz Jakuba Mosia. Z kolei Jakub Lamperski wyprzedził Michał Urbana i Filipa Lasia w kategorii chłopców klas 7 i gimnazjum.

W turnieju kobiet open najlepsza okazała się Joanna Szcześniak, a za nią uplasowały się na kolejnych pozycjach Klaudia Kostyk, Katarzyna Schmidt, Matylda Paterska i Katarzyna Drzewińska.

Potem rywalizacji stanęli panowie w trzech kategoriach wiekowych, a na koniec  rozegrano turniej open o Puchar Stanisława Koberskiego. W kategorii 18-35 lat triumfował Krzysztof Katafiasz, przed Sławomirem Radziewiczem i Dawidem Balcerzakiem. Z kolei w kategorii 36-50 lat najlepszy był Daniel Welke, przed Rafałem Jurkiem i Wojciechem Miczugą. W kategorii powyżej 50 lat finałowym zwycięzcą okazał się Mieczysław Wagner, który wyprzedził Ireneusza Wołoszczaka oraz Witolda Minkisiewicza.

W turnieju open o Puchar Stanisława Koberskiego, ufundowanego przez syna Radosława, triumfował Krzysztof Katafiasz. Drugi był Jakub Lamperski,  3 i 4 miejsce zajęli wspólnie Daniel Welke i Joanna Szcześniak, a 5 i 6 pozycję – Mieczysław Wagner i Oliwier Ortyl. Pojedynki kilkugodzinnego turnieju stały na niezłym poziomie, a uczestnicy świetnie się bawili i rozgrywali spotkania w sportowej atmosferze.

Podczas imprezy obecni byli, obok syna Stanisława Koberskiego – Radek, także żona Genowefa oraz córka Kamila. Grających dopingowali również Jan Broda – wójt gminy Komorniki i Marcin Kaczmarek – dyrektor GOSiR Komorniki. Turniej wzorowo poprowadzili sędziowie: Roman Kaczmarek, Adrianna Drgas i Mirosław Wieczorek. Z kolei fundatorami nagród, obok Rafała Koberskiego, były także: firma Wimax-Meble Mirosława Wieczorka, firma Mróz Auto Macieja Mrozińskiego oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach.

 

 

 

Comments are closed.