Trwają rozgrywki HLD

Data dodania: 16 grudnia 2019

Piąta edycja GOSiR Komorniki Cup Halowej Ligi Dzieci w piłce nożnej trwa w najlepsze. W dwie niedziele: 8 grudnia i 15 grudnia, w hali GOSiR w Komornikach rywalizowało siedem drużyn rocznika 2010 i młodszych.

Pierwsza odsłona zawodów pokazała wyrównany poziom rywalizacji. Po rozegraniu sześciu spotkań liderem była drużyna Wielkopolski Komorniki z dorobkiem 12 punktów. Tylko punkt mniej miała ekipa Szkółki Wichniarek, a dwa punkty mniej – UKS Orzeł Granowo. Podczas finałowej rywalizacji 15 grudnia, najlepiej wystartowali młodzi gracze Orła, którzy wygrali dwa pierwsze pojedynki. Jednak w następnych spotkaniach Wielkopolska Komorniki była skuteczniejsza. Komorniczanie pokonali Szkółkę Wichniarek 2:0 i zremisowali z Orłem Granowo 2:2. Zwycięstwa w pozostałych meczach dały ekipie z Komornik zwycięstwo w całym turnieju. Wielkopolska zgromadziła 25 pkt., drugie miejsce zajął UKS Orzeł Granowo, a trzecie Szkółka Wichniarek (oba zespoły po 21 pkt.). W drugim turnieju świetnie spisała drużyna SKS 13 Poznań, która zdobyła 13 punktów, ale to wystarczyło do zajęcia czwartej pozycji.

Jak zwykle wszyscy uczestnicy dwuczęściowego turnieju otrzymali medale i upominki, a drużyny puchary. Opiekunowie wybrali także najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach. W tym gronie znaleźli się: Mikołaj Seifert (Canarinhos Skórzewo Niebiescy), Mateusz Promiński (Canarinhos Skórzewo Żółci), Mikołaj Daroch (Wielkopolska Komorniki), Aleksandra Krasowska (Korona Zakrzewo), Igor Cimochowski (SKS 13 Poznań), Mikołaj Nowicki (Szkółka Wichniarek) i Antek Napierała (UKS Orzeł Granowo).

Rozgrywki Halowej Ligi Dzieci kontynuowane będą już w 2020 roku. W niedzielę 5 stycznia oraz sobotę 11 stycznia w hali GOSiR w Komornikach staną do rywalizacji zespoły rocznika 2008 i młodsi.

Zobacz inne wpisy