Trzecia edycja Grand Prix WPN na finiszu

Data dodania: 14 października 2019

Ponad 60 osób wzięło udział w finałowych zawodach Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego 2019 w Nordic Walking, których organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach.

Na terenie gmin: Mosina, Puszczykowo, Stęszew i Komorniki – partnerów i inicjatorów projektu „Aktywna Trójka – trasy trzech aktywności po WPN”, odbyło się Grand Prix Nordic Walking. Celem tych zawodów była popularyzacja sportowej aktywności, integracja osób w każdym wieku, a jednocześnie promocja najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w naszym regionie.

W tym roku zawody toczyły się w czterech terminach: 8 czerwca w Puszczykowie, 23 czerwca w Stęszewie, 21 września w Mosinie, aby finiszować 12 października na terenie Gminy Komorniki w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. W finałowej imprezie uczestnikom dopisała naprawdę wspaniała aura, a wszyscy kończyli marsz w znakomitej kondycji.

Ponad 7-kilometrową trasę po Wielkopolskim Parku Narodowym jako pierwszy przemaszerował Patryk Skrzypczak (Trzciel) z czasem 42:27 min. (przed rokiem zajął drugie miejsce). Za nim finiszowali: 2. Roman Woroch (Dopiewo) – 42:34, 3. Agnieszka Mielecka (Gąsawa) – 42:59 (w poprzedniej edycji również zajęła trzecią pozycję), 4. Maksym Sykisz (Kościan) – 46:35, 5. Jan Stanisławski (Plewiska) – 46:50, 6. Wojciech Cholewiński (Murowana Goślina) – 46:51, 7. Tomasz Stachowiak (Konarzewo) – 47:52, 8. Jarosław Tomczak (Stęszew) – 47:57, 9. Bronisław Sikora (Leszno) – 48:32, 10. Stanisław Zawisła (Plewiska) – 49:11.

W klasyfikacji czterech imprez zwyciężył Patryk Skrzypczak, przed Wojciechem Cholewińskim i Janem Stanisławskim. Pełne wyniki znaleźć można pod adresem internetowym: http://www.maratonczykpomiarczasu.pl

Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego na terenie Muzeum w Szreniawie. Uczestnicy zawodów, wraz z towarzyszącymi im rodzinami, mogli zjeść m.in. ciepły posiłek, a także zwiedzić ekspozycje Muzeum. Po wręczeniu pucharów i upominków za udział w czwartych zawodach, uczestnicy zostali nagrodzeni w poszczególnych kategoriach. Panie i panowie startowali w kilku kategoriach: K i M16, K i M30, K i M40, K i M50 oraz K i M60.

Trzeba dodać, że Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego 2019 w Nordic Walking, to wspólna inicjatywa czterech gmin: Mosiny, Puszczykowa, Stęszewa i Komornik. Przedstawicielom gmin, Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz kierownictwu Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego należą się podziękowania za organizację tegorocznych zawodów. Organizatorzy nie wykluczyli możliwości kontynuacji imprezy w następnym roku.

Galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/EHE6VRvVv4d4KrPB9