Udane turnieje siatkówki plażowej

Data dodania: 16 sierpnia 2021

To był udany weekend z siatkówką plażową. Na dwóch boiskach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jeziornej w Komornikach, przed dwa dni rywalizowali miłośnicy tej dyscypliny. W sobotę 14 sierpnia w mistrzostwach gminy Komorniki w kategorii open rywalizowało sześć duetów, natomiast w niedzielę 15 sierpnia do walki stanęło osiem duetów kobiet w turnieju towarzyskim.

W pierwszej z imprez, w duecie musiał wystąpić przynajmniej jeden mieszkaniec gminy Komorniki. Uczestnicy najpierw rywalizowali w grupach eliminacyjnych. Ostatecznie do finału turnieju dotarły dwa duety mieszane: Wiktoria Liczbańska i Michał Dziedzic oraz Oliwia Grzyb i Mateusz Wiśniewski. Po ciekawej i twardej walce lepsi okazali się Liczbańska i Dziedzic, zostając pierwszymi triumfatorami mistrzostw gminy Komorniki w siatkówce plażowej.

Kolejne miejsca w turnieju zajęli: 2. Oliwia Grzyb – Mateusz Wiśniewski, 3. Roman Kaczmarek – Michał Chojnacki, 4. Damian Frączek – Aleksander Kozłowski, 5. Katarzyna Werblińska – Mateusz Werbliński, 6. Joanna Kliks – Dominika Szymczak.

Bardzo interesujący był niedzielny turniej kobiet, w którym wzięły udział m.in. zawodniczki, które grały już w Komornikach w lipcu tego roku. Osiem par najpierw rozgrywało pojedynki w grupach eliminacyjnych. Do półfinału awansowały duety z dwóch pierwszych miejsc, a do finału ostatecznie dotarły: Gabriela Puławska i Monika Gajtkowska oraz Joanna Stamm i Klaudia Prządka.

Pojedynki o trzecie pierwsze miejsce toczyły się jednocześnie na dwóch boiskach. Mecz o brązowy medal Urszuli Bogacz i Natalii Bogdanowicz oraz Anny Baranowskiej i Joanny Czerwonki, zakończył się po dwóch setach. Lepsze okazały się Bogacz i Bogdanowicz.

Zdecydowanie dłużej toczył się bój finałowy. Joanna Stamm i Klaudia Prządka lepiej rozpoczęły to spotkanie i wygrały pierwszego seta. Potem do głosu doszły rywalki. Wygrały drugiego seta i dość pewnie zwyciężyły także w tie-breaku.  Tak więc triumfatorkami turnieju zostały Gabriela Puławska i Monika Gajtkowska. Najlepsze duety imprezy otrzymały medale, upominki i nagrody finansowe.

Kolejne pozycje w turnieju kobiet wywalczyły: 5. Karolina Karolczyk – Klaudia Parczyńska, 6. Agata Kurczaba – Wiktoria Liczbańska, 7. Julia Citkowska – Martyna Pajor, 8. Paulina Tazbir – Weronika Skrypoczko.

Lipcowe i sierpniowe turnieje siatkówki plażowej udowodniły, że jest zapotrzebowanie na organizację takich imprez. Uczestnicy świetnie się bawili i aktywnie spędzali czas. Z pewnością to nie ostatnie turnieje siatkówki plażowej na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach.

–GALERIA ZDJĘĆ