Wielkopolski ZPN w finale

Data dodania: 2 lipca 2021

Od poniedziałku 28 czerwca trwa turniej finałowy chłopców do lat 13 o Puchar im. Kazimierza Górskiego. Osiem drużyn okręgów rozgrywa spotkania na dwóch boiskach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach i Plewiskach.

Dobrze w imprezie spisują się młodzi piłkarze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, którzy już po dwóch pierwszych kolejkach eliminacyjnych wywalczyli awans do finału rozgrywek. Ale po kolei. W pierwszej kolejce drużyna prowadzona przez Arkadiusza Adacha pokonała w Plewiskach reprezentację Kujawsko-Pomorskiego ZPN 2:1 (2:0). Młodzi Wielkopolanie jeszcze w pierwszej połowie mogli stracić gola, ale bramkarz Olaf Bleja obronił rzut karny. Potem w ciągu dziesięciu minut nasza drużyna zdobyła dwa gole po składnych akcjach – najpierw do siatki trafił Mateusz Górczyński, a potem Eryk Śledziński. W drugiej połowie rywale zagrali skuteczniej, co przyniosło im jedną bramkę, ale ekipa WZPN zwyciężyła zasłużenie 2:1.

Także w drugiej kolejce spotkań zespół trenera Adacha okazał się lepszy od rywali z Podkarpackiego ZPN, wygrywając 2:1 (0:0). W pierwszej połowie mecz był wyrównany, natomiast po przerwie Wielkopolanie objęli prowadzenie 2:0 po bramkach Mariusz Nowaka i Wojciecha Szymczaka z rzutu karnego. Rywali stać było na jednego gola i WZPN po raz drugi wygrał 2:1. Przy innych rezultatach grupy B, okazało się, że Wielkopolanie już wywalczyli awans do finału całej imprezy.

Niestety w ostatnim swoim spotkaniu grupowym Wielkopolski ZPN uległ drużynie z Mazowsza 0:3 i dzięki temu zwycięstwu Mazowiecki ZPN zagra w spotkaniu o III miejsce w tegorocznych rozgrywkach.

Mecz finałowy, który zostanie rozegrany w sobotę 3 lipca o godzinie 12.00 na stadionie w Plewiskach będzie rywalizacją pomiędzy Wielkopolskim ZPN i Dolnośląskim ZPN, który okazał się najlepszym zespołem w grupie A odnosząc trzy zwycięstwa. W spotkaniu o III miejsce, które rozpocznie się o godzinie 10 na tym samym stadionie zagrają Małopolski ZPN i Mazowiecki ZPN.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na stadion GOSiR w Plewiskach przy ul. Szkolnej 132 do obejrzenia finałowych rozgrywek.