Włosi i Walijczycy zagrają w Plewiskach!

Data dodania: 9 marca 2020

Decyzją PZPN wszystkie mecze Elite Round reprezentacji Polski U-17 zostały przełożone, w tym mecz, który miał być rozegrany w Plewiskach!

Stadion GOSiR w Plewiskach, ponownie będzie miejscem dużego sportowego wydarzenia. W dniach 25-31 marca 2020 roku, w Wielkopolsce odbędzie się piłkarski turniej eliminacyjny UEFA Elite Round Under-17. Jedno spotkanie grupy 2, w której gra reprezentacja Polski, trenowana przez Marcina Dornę, zostanie rozegrane w Plewiskach. W sobotę 28 marca o godz. 14.00 na stadionie w Plewiskach wystąpią reprezentacje Włoch i Walii.

W grupie 2 eliminacji obok Włochów, Walijczyków i Polaków, zagrają także Czarnogórcy. Awans do turnieju finałowego (odbędzie się w Estonii w dniach 21 maja – 6 czerwca), wywalczą zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych oraz siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym, uzyskanym w pojedynkach z pierwszą i trzecią drużyną poszczególnych grup.

‑ To jest decydująca faza eliminacji do finałów mistrzostw Europy, więc rywale są już mocni. Ale my jesteśmy świadomi siły naszej drużyny. Na pewno Włosi są faworytem naszej grupy, tym bardziej że pierwszą fazę eliminacji zakończyli z kompletem punktów i bez straty bramki. Mimo wszystko podchodzimy do tego turnieju z optymizmem, bo graliśmy z mocnymi przeciwnikami, jak choćby z Belgami oraz Chorwatami i toczyliśmy z nimi wyrównane pojedynki. Trójka naszych rywali prezentuje różne style, ale my optymistycznie nastawieni chcemy wywalczyć awans do turnieju finałowego – powiedział Marcin Dorna, trener reprezentacji Polski Under-17.

Na każdy mecz przygotowane będą bezpłatne zaproszenia dla kibiców. Zamówienia grupowe będą przyjmowane na adres bilety@wielkopolskizpn.pl . Na mecz Włochy – Walia darmowe bilety będzie też można uzyskać w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Komornikach.

W ostatnich latach Plewiska po raz kolejny będą miejscem rozgrywania interesującego turnieju. Dwa lata temu w Plewiskach rozgrywane były spotkania rugby mistrzostw Europy do lat 18. W 2016 roku na stadionie w Plewiskach toczyły się piłkarskie pojedynki eliminacji ME kobiet do lat 19. Teraz czas na młodych, 17-letnich piłkarzy.

Program turnieju w Wielkopolsce (wszystkie mecze o godz. 14.00)

25 marca, środa

Włochy – Czarnogóra (Września)

Walia – Polska (Swarzędz)

28 marca, sobota

Włochy – Walia (Plewiska)

Polska – Czarnogóra (Swarzędz)

31 marca, wtorek

Czarnogóra – Walia (Września)

Polska – Włochy (Swarzędz)