Zaproszenie dla seniorów

Data dodania: 22 września 2021

Spartakiada seniorów w gminie Komorniki ma wieloletnie tradycje. Poprzednia odbyła się w lipcu 2019 roku na stadionie GOSiR w Komornikach przy ul. Jeziornej, a wzięło w niej udział ponad 150 osób. Tym razem gmina Komorniki zaprasza na X Spartakiadę seniorów, która odbędzie się w piątek 24 września, wszystkich mieszkańców gminy mających powyżej 55 lat do hali sportowej przy ul. Polnej 37.

To będzie okazja, aby aktywnie spędzić czas i nawiązać nowe, ciekawe znajomości. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele interesujących konkurencji sportowych. Będą to m.in.: rzuty do kosza, strzały na bramkę, rzuty lotką do celu, rzuty ringo, jak również bieg na 20 metrów, slalom z jajkiem. Uczestnicy spartakiady spróbują swoich sił na refleksomierzu, czyli symulatorze do treningu i zabawy, sprawdzą jak działają alkogogle, poszukają też takich samych par kart w grze memory. To wszystko w hali komornickiego GOSiR przy ul. Polnej 37, a początek sportowej rywalizacji o godz. 15.30.

Tegoroczną Spartakiadę seniorów podzielono na dwie części. Po sportowej rywalizacji, jej uczestnicy spotkają się w komornickim Centrum Tradycji i Kultury przy ul. Kościelnej 37. Tutaj odbędzie się część artystyczna X Spartakiady, połączona z wręczeniem medali najlepszym uczestnikom w poszczególnych konkurencjach.

Mamy nadzieję, że tegoroczna forma Spartakiady, pozwoli naszym mieszkańcom aktywnie spędzić czas. Będzie to również okazja do towarzyskiego spotkania oraz  integracji seniorów z różnych miejscowości naszej gminy.