Sportowe półkolonie za nami

Data dodania: 28 sierpnia 2020

Piłka nożna i tenis ziemny to tematy przewodnie Sportowych Półkolonii z GOSiR-em, które w tym roku odbywały się w sierpniu na kortach tenisowych w Wirach, w hali sportowej w Komornikach oraz na stadionie w Plewiskach. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczona została liczba uczestników półkolonii, a zajęcia i atrakcje odbywały się w reżimie sanitarnym i dostosowane były do wytycznych GIS.

W zajęciach uczestniczyły dzieci, które dopiero rozpoczynały swoją przygodę ze sportem, a także te, które chciały doskonalić swoje umiejętności.

W tym roku  celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności sportowej podczas wakacji i dlatego oprócz treningów, koloniści uczestniczyli w grach zespołowych, turniejach i torach sprawnościowych. Sportowe Półkolonie to także wyjazdy na warsztaty wakacyjne do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, czy seanse filmowe w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach.

Równie ważne podczas półkolonii było obcowanie z przyrodą, stąd wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, zbierały owoce w sadzie, robiły przetwory czy budki dla ptaków. Sporą atrakcją okazało się także podchody w lesie oraz wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami był dla dzieci dobrą zabawą i w przyszłym roku półkolonie odbędą się bez jakichkolwiek ograniczeń .