Rugby wraca do Plewisk

Po raz drugi w historii Polska będzie organizatorem mistrzostw Europy do lat 18 w rugby. Tegoroczny turniej z udziałem 16 drużyn, odbędzie się w dniach 24-31 marca w Wielkopolsce. Cztery spotkania zostaną rozegrane na stadionie GOSiR Komorniki w Plewiskach przy ul. Szkolnej 132.

Turniej Eurorugby 2018 U-18, toczyć się będzie w dwóch grupach: Championship (o miejsca 1-8) oraz Trophy (o miejsca 9-16). W grupie mistrzowskiej rywalizować będą drużyny: Belgii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Rosji i Rumunii. Natomiast w grupie Trophy zespoły: Czech, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Polski, Szwajcarii i Ukrainy. W zawodach weźmie udział ponad 600 zawodników. 24 spotkania zostaną rozegrane na sześciu stadionach, obok Plewisk, również na obiektach w: Poznaniu, Jarocinie, Żerkowie, Szamotułach oraz Grodzisku Wielkopolskim.

Na stadionie GOSiR Komorniki w Plewiskach zaplanowane są cztery spotkania. 25 marca o godz. 12.00 zagrają drużyny Gruzji i Holandii, natomiast o godz. 16.00 zmierzą się ekipy Francji i Rumunii.

W tym samym terminie w Szamotułach zagrają: Portugalia z Rosją oraz Hiszpania z Belgią. Z kolei 28 marca o godz. 12.00 i 16.00 w Plewiskach odbędą się dwa pojedynki półfinałowe, w których zagrają zwycięzcy pierwszych czterech spotkań z 25 marca. Wstęp na wszystkie pojedynki rozgrywane w Plewiskach jest bezpłatny. Boje o medale odbędą się 31 marca w Grodzisku Wielkopolskim, a pojedynki o miejsca 5-8 w Szamotułach.

Reprezentacja Polski walcząca w grupie Trophy (o miejsca 9-16), walczyć będzie na stadionach w Jarocinie, Żerkowie i Poznaniu.

Warto przypomnieć, że na stadionie GOSiR Komorniki w Plewiskach, cztery lata temu odbyło się już pięć spotkań podczas Eurorugby 2014 U-18. W Plewiskach swoje spotkania rozgrywały reprezentacje walczące także o miejsca 1-8. Cieszymy się, że tamten turniej został bardzo wysoko oceniony przez Europejskie Stowarzyszenie Rugby FIRA-AER, a teraz po raz drugi będziemy gościli najlepszych rugbistów Starego Kontynentu w tej kategorii wiekowej.

Zapraszamy serdecznie na stadion w Plewiskach 25 i 28 marca wszystkich sympatyków tej dyscypliny. Wstęp wolny na wszystkie mecze !

Więcej informacji o Eurorugby 2018 U-18 na stronie internetowej http://eurorugby2018.pl/                                                                                         

Comments are closed.